В Україні арештували гроші російського олігарха Дерипаски

В Україні арештували гроші російського олігарха Дерипаски

В Україні арештували гроші російського олігарха Дерипаски
Олег Дерипаска. Фото: AP

За клопотанням Офісу генерального прокурора арештовано 32 млн грн найбільшого в Україні виробника металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію, власником якого є підсанкційний російський олігарх. Про це повідомляє пресслужба ОГП.

В Офісі генпрокурора не зазначають, про яке підприємство йдеться, але з відкритих джерел відомо, що найбільшим в Україні виробником металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію є Миколаївський глиноземний завод. Заводом володіє російська ПАТ “РусАл”, головою наглядової ради якого є олігарх Олег Дерипаска.

Раніше за клопотаннями прокурорів було арештовано майно цього суб’єкта господарювання – 12 земельних ділянок, комплекс морського порту, квартири, адмінбудівлі, виробничі цехи, 46 транспортних засобів, 240 одиниць спеціальної техніки.

На сьогодні загальна вартість арештованих активів перевищує 1 млрд грн.

За даними слідства, у 2000 році це українське підприємство було приватизоване холдингом, який належить російському олігарху. Наразі він перебуває під санкціями США та ЄС. Підставами для застосування обмежень стало відмивання грошей в інтересах президента РФ.

“Російський холдинг є одним із найбільших у світі виробників алюмінію. Група компаній, які до нього входять, продовжує забезпечувати потреби оборонно-промислового комплексу РФ, постачаючи власну продукцію для виробництва військових ракетних комплексів та іншої зброї”, – наголосили в прокуратурі.

Досудове розслідування в цій справі проводить Головне слідче управління СБУ, оперативний супровід – ГУ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.

Досудове розслідування триває. Йдеться, зокрема, про кримінальне провадження "за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, диверсії, а також планування, підготовки, розв'язування та ведення агресивної війни".

Наприкінці липня 2022 року Шевченківський районний суд Києва передав в управління АРМА корпоративні права у вигляді статутного капіталу ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" та інших пов’язаних фірм на суму понад 3,58 млрд грн.

Читайте також

У російських олігархів немає проблем з їхніми активами в Україні — ЦПК

ФБР конфіскувало низку творів мистецтва російського олігарха Олега Дерипаски

Вибір редакції

На початок