На Тернопільщині у селі Вишгородок запрацювала амбулаторія, вона дев’ятнадцята, яка збудована за програмою "Доступна медицина". Про це розповіла помічниця сімейного лікаря Надія Боярчук.
За її словами, працівники цього медзакладу також обслуговують жителів п’яти довколишніх сіл. Щодня за допомогою звертаються майже півтора десятка людей.

На прийом до лікаря прийшла Олена Любченко з Миколаївщини. У Вишгородок жінка переїхала на початку повномасштабної війни. Розповідає, має проблеми зі здоров’ям і потребує постійного лікарського нагляду.
"Мені треба часто їздити в лікарню, тут я беру направлення на всі аналізи всі. Працівниці дуже уважні. Поліклініка нова, все сучасне".

Приймає людей в амбулаторії помічниця сімейного лікаря Надія Боярчук. Жінка розповідає, щодня за медичною допомогою звертаються від 10 до 15 людей.
"До амбулаторії крім мешканців Вишгородка також уже зверталися також жителі сіл Соколівка, Верещаки, Лопушно, Корчівці. Люди звертаються за різними послугами: надати допомогу після опіків, травм чи отруєння, у післяродовий період. Ми з усім цим тут можемо допомогти".

У приміщенні амбулаторії встановили комп'ютерне обладнання для обслуговування пацієнтів, – розповідає Надія Боярчук.
"Приходить пацієнт, описуємо скарги, слухаємо, дивимося, міряємо тиск, температуру. Потім збираємо усі дані, заносимо в комп’ютер, бо раніше все писали в карточки, а тепер усе комп’ютеризовано. У нас є кардіограф, якщо комусь потрібно зробити кардіограму, то ми робимо. Є маніпуляційний кабінет. Є холодильник, у якому зберігаємо вакцини для дорослих і дітей".
Віра Фарштей прийшла до амбулаторії, щоб виміряти тиск.
"Тут гарно, все нове, але у старому приміщенні було більше лікарів, туди вони приїжджали. Був гінеколог, був терапевт. А тепер треба брати направлення і їхати до цих спеціалістів в районну лікарню".

Амбулаторія збудована за державною програмою "Доступна медицина", – розповідає староста села Іван Кізюк. Зараз у ній обслуговують майже 700 жителів цього старостинського округу.
"Старе приміщення було менш комфортне, бо туди не підвели воду, не було каналізації. А в новому приміщенні вже більш сучасніші і комфортні умови, більша територія, більше є кімнат для прийому людей. Просторніше, є де розмістити людей, може бути навіть денний стаціонар".

Вартість проєкту – майже 8 мільйонів гривень, – розповів Іван Кізюк. 645 тисяч на амбулаторію спрямували з районного бюджету.
Читайте також
- У селищі на Тернопільщині відкрили амбулаторію медико-санітарної допомоги