На утримання кладовищ у Чернівцях планують витратити 30 млн грн. Це вдесятеро більше, ніж торік

На утримання кладовищ у Чернівцях планують витратити 30 млн грн. Це вдесятеро більше, ніж торік

На утримання кладовищ у Чернівцях планують витратити 30 млн грн. Це вдесятеро більше, ніж торік
Центральне кладовище Чернівців. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях на утримання кладовищ планують витратити понад 30 мільйонів гривень. Торік на кладовища спрямували майже 2,5 мільйона гривень. Більше грошей заклали через плани облаштувати меморіал, капітально відремонтувати центральну алею та доріжки на Центральному кладовищі.

Про це у коментарі Суспільному розповів заступник міського голови Ігор Крохмаль.

За його словами, на Центральному кладовищі, окрім меморіалу, планують облаштувати сектори для поховань почесних громадян міста й військових, які загинули у російсько-українській війні.

Також там планують встановити нові вказівники та облаштувати пункт охорони. Раніше на цьому кладовищі оновили камери спостереження.

"Ми маємо багато випадків вандалізму, тому додатково облаштуємо кладовище камерами на 250 тисяч гривень. Охоронці слідкуватимуть за всіма камерами одночасно", — розповів Крохмаль.

На сесії міськради депутати проголосували за виділення майже двох мільйонів гривень для облаштування ділянки площею два гектари на Центральному кладовищі. Раніше її не використовували через необхідність додаткового фінансування, сказав Крохмаль.

На кладовищі на вулиці Зеленій планують відновити реконструкцію двох алей. Роботи призупиняли, бо фінансування обмежили через повномасштабну війну.

Також там планують замінити огорожу та реставрувати пам’ятники. Також мають облаштувати два цілодобових пости охорони. На кладовищі є 32 камери спостереження, повідомляла раніше Суспільному керівниця історико-культурного заповідника "Кладовище на вулиці Зелена" Анжела Ніколаєва.

Всього до 2024 року за програмою розвитку кладовищ в Чернівцях планують витратити понад 50 мільйонів гривень. Втім остаточна сума витрат залежить від того, чи профінансують програму повністю.

Читайте також

У Чернівцях патрулюватимуть території християнського та єврейського кладовищ: що відомо

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок