Двом колишнім офіцерам Військово-морських сил України, які перейшли на бік РФ після анексії Криму, повідомлено про підозру у дезертирстві та держзраді. Про це повідомляють Офіс генпрокурора і ДБР.
Про підозру заочно повідомлено колишньому начальнику штабу – першому заступнику начальника та командирові групи інженерного забезпечення інженерного загону Центру оперативного (бойового) забезпечення.
За даними слідства, у 2014 році під час тимчасової окупації території АР Крим та м. Севастополя колишні офіцери не з’явилися на службу в пункт постійної дислокації на материковій частині України.
"Зрадивши військовій присязі на вірність українському народові, вони перейшли на бік ворога. Підозрювані відмовились виконувати обов'язки несення військової служби у Збройних Силах України. З 2014 року і дотепер вони проходять військову службу у складі збройних сил РФ", — йдеться у повідомленні.
Як повідомили в Держбюро розслідувань, нині колишні українські військові працюють у "міжнародному протимінному центрі ЗС РФ". До їхніх обов’язків входить інженерне забезпечення військ РФ, в тому числі з замінування території України, інфраструктурних об’єктів, адміністративних та цивільних будинків.
За даними слідства, ексофіцери використовують розмінувальну техніку для обстрілу не лише українських військових, а й цивільних об’єктів. Зокрема, за оперативними даними, саме вони стоять за використанням установки УР-77 "Метеорит" у міських кварталах Маріуполя.
"На додаток, родичі одного зі зрадників проживають у Львівський області. Приблизно за місяць до повномасштабного вторгнення він попередив, що скоро разом з російською армією прийде "звільняти" їх. Матір та сестра одразу ж виїхали за кордон. Батько з бабусею залишились в Україні, ховаючись від ворожих ракет, чекали на свого "визволителя", — повідомили у ДБР.
Колишнім військовим заочно повідомлено про підозру у державній зраді — ч. 1 ст. 111 КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.
Що відомо про повідомлення про держзраду колишнім офіцерам ВМС України
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру у держзраді командирові корабля РФ "Адмірал Макаров", колишньому українському морському офіцерові, який після анексії Криму перейшов на бік Росії.
Про підозру у державній зраді повідомили і командирові ракетного катера "Вышний Волочёк", який зрадив присязі та перейшов на бік РФ у 2014 році.
Крам того працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді екскомандирові підводного човна "Запоріжжя", який перейшов на бік Росії у 2014 році після анексії Криму.
Що відомо про посилення відповідальності за дезертирство та непокору наказам командирів
Верховна рада 13 грудня ухвалила законопроєкт щодо посилення відповідальності для військових за низку правопорушень. Він передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів щодо особливостей несення військової служби в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці". Його підтримали 290 народних обранців.
Документ передбачає посилення відповідальності за самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, а також нез’явлення його вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу вчинені в умовах особливого періоду. Відповідальність також буде посилено за несення служби у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, непокору наказам командирів.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що підтримує посилення відповідальності за самовільне залишення військової частини чи місця служби, дезертирство, самовільне залишення поля бою або відмову діяти зброєю, непокору і невиконання бойових наказів.
Війна. Усі останні новини