За рік ціна підвищилась вдвічі. За скільки можна орендувати житло в Кропивницькому

За рік ціна підвищилась вдвічі. За скільки можна орендувати житло в Кропивницькому

За рік ціна підвищилась вдвічі. За скільки можна орендувати житло в Кропивницькому
Суспільне Кропивницький

За рік ціни на оренду житла у Кропивницькому підвищилась на 50%. Якщо порівнювати нинішні й в березні, на початку російського вторгнення, то вони нижчі. Оренда залежить від попиту, розповіла керівниця агентства нерухомості Оксана Слатніцька.

У січні 2022 року однокімнатну квартиру можна було орендувати за три-три з половиною тисячі гривень. У березні-квітні — за вісім-десять, нині така квартира здається за шість-сім тисяч гривень. Квартири в новобудовах мають менший попит через свою вартість. На них ціни від 13 тисяч гривень і можуть досягати 700 доларів.

За словами Оксани Слатніцької, нині житло в Кропивницькому переважно шукають переселенці з Херсонщини. До повномасштабного вторгнення здавали дві-три квартири щомісяця. В пік попиту навесні минулого року — по п'ять квартир щодня. Нині — дві-три квартири на тиждень. Найважче нині знайти житло для переселенців з тваринами, бо власники хвилюються за майно. Тоді орендарі домовляються про додаткову оплату.

Ціни протягом року підвищились, бо на них був великий попит, говорить ріелторка Світлана Воскресенська. З її слів, найбільшим попитом користуються однокімнатні квартири. "Трохи є позитивна динаміка. Наприклад, ті квартири, що були 10-12 тисяч гривень, нині вони по вісім.

Юлія Федорова другий тиждень шукає житло для своїх родичів з Запорізької області. Розраховує на чотири-п'ять тисяч гривень. "В ідеалі — дві кімнати, опалення бажано автономне, гаряча вода, нормальний санвузол. Бачила чотири варіанти – два з них були непридатні або не зовсім придатні, а два занадто дорогі". Юлії Федоровій пропонували приватний будинок без опалення із вбиральнею на вулиці за 10 тисяч гривень.

Читайте також

"Снаряди потрапляли у сусідні будинки, жах, що робилося",– згадує евакуацію переселенка з міста Авдіївка Донецької області Лариса Неботова. Нині вона з братом та ще вісьмома переселенцями живуть у ліцеї селища Петрове Олександрійського району Кіровоградської області. Суспільне дізнавалось, які умови для них там створили.

"Це була мрія мого життя". Жителька Кіровоградщини отримала грант на розвиток власного бізнесу

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок