Військовий облік: де й кому у Черкасах можуть вручити повістку

Військовий облік: де й кому у Черкасах можуть вручити повістку

Військовий облік: де й кому у Черкасах можуть вручити повістку
Фото ілюстративне: Суспільне

У будь-якому місці: на роботі, на вулиці, вдома або ж на блокпосту можуть вручити повістку. За словами речниці черкаського центру комплектування Аліни Кривошеї, отримати повістку особисто в руки може будь-який чоловік віком від 18 до 60 років.

Утім додала речниця, повістку не обов’язково має вручати представник територіального центру комплектування — це можуть бути роботодавці, співробітники національної поліції, представники ОСББ чи відповідальні люди у закладах освіти.

"Якщо людина отримала повістку, це не означає, що її відразу призивають в якийсь військовий підрозділ. Указом президента від 24 лютого оголошена загальна мобілізація і всі військовозобов’язані мали прибути до центрів комплектування. Але хтось міг не звернутися і, тому, для того, щоб уточнити військово-облікову спеціальність, треба обов’язково звернутись до ТЦК, щоб зафіксувати персональні дані".

Вручення повісток: речниця Черкаського центру комплектування пояснила
Суспільне Черкаси / Дарія Шевченко на світлині речниця Черкаського ТЦК Аліна Кривошея

Повістки в поштових скриньках

"Представники черкаського центру комплектування в жодному разі не залишають повістки чи то біля дверей, чи то в поштових скриньках. Для того, щоб отримати повістку, людина має обов’язково підписатись про її отримання. У повістках може бути зміст «пропоную з’явитись» або «наказую з’явитись». Зауважу, що за неявку буде або адміністративна, або кримінальна відповідальність".

Декілька повісток одразу — чи таке можливе

Військовозобов’язаний може отримати декілька повісток протягом дня. Чому таке може відбуватися, пояснила Аліна Кривошея:

"Можливо, одну повістку вручив офіцер з однієї групи, потім інший у іншій частині міста чи області. Вони між собою не комунікувати. У такому випадку ви берете всі повістки й приходите до черкаського центру комплектування. Якщо ж зупинили на вулиці, щоб перевірити документи, ідентифікувати, це можуть бути або ж представники центру комплектування, або ж представники національної поліції. Вони також можуть одразу виписати та вручити повістку. Це не заборонено".

Мобілізація 2023: черкащанам пояснили хто і коли має право вручати повістки
Повістка. Ілюстративне фото: Суспільне Черкаси

Також речниця зауважила, що чоловіки-переселенці призовного віку повинні протягом семи днів стати на облік за новим місцем проживання.

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок