462 політв’язні отримали по 100 тисяч гривень від уряду за 2022 рік. Як отримати допомогу

462 політв’язні отримали по 100 тисяч гривень від уряду за 2022 рік. Як отримати допомогу

462 українських політв’язні Кремля або їхні родини отримали від уряду по сто тисяч гривень допомоги у 2022 році. Серед громадян, які отримали держвиплати — 70 кримських татар.

Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Йдеться про людей, яких Росія незаконно утримує або утримувала через їхню політичну, професійну або громадську діяльність.У Мінреінтеграції зазначили, що одноразові виплати у сто тисяч отримують ті, хто опинився в полоні, починаючи з 2014 року, були звільнені або досі утримуються російською владою.

Як отримати допомогу

Щоб отримати таку допомогу, звільненим політв’язням або членам родини людини, яку РФ утримує зараз, треба звернутися до Мінреінтеграції. Алгоритм дій за цим посиланням.

Документи, які необхідно подати для отримання допомоги

  • заповнена заява за затвердженою формою. Важливо обрати відповідний вид допомоги та вписати її в заяву
  • для отримання одноразової держдопомоги (надається після звільнення) до заяви – довідку з реквізитами банківського особового рахунку.

За даними Міністерства закордонних справ України, станом на грудень 2022 року понад 140 громадян України були незаконно заарештовані Росією за політично мотивованими звинуваченнями. Кількість політв’язнів продовжує зростати.

Читайте також

"Російська сторона не погоджується на обмін всіх на всіх" — омбудсман України

Війна. Усі новини

На початок