Україна - сьома в останній гонці чемпіонату Європи з біатлону: результати сінгл-міксту

Україна - сьома в останній гонці чемпіонату Європи з біатлону: результати сінгл-міксту

Україна - сьома в останній гонці чемпіонату Європи з біатлону: результати сінгл-міксту
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Результати останньої гонки.

Останнім стартом чемпіонату Європи з біатлону стала одиночна змішана естафета. Участь у гонці взяли одразу 29 збірних, під шостим номером її мала розпочати Україна.

В одиночному міксті Україну представили Олена Білосюк та Богдан Цимбал. Вони мали подолати по два етапи: жінки бігли перший та третій, чоловіки - другий та останній.

Одиночний мікст збірна України розпочала з передачі естафети десятою. Олена Білосюк використала три додаткових патрони на вогневих рубежах (два на першому, один - на другому) та передала естафету десятою.

Проте на першому з двох етапів Богдана Цимбала Україна вже йшла у відстані у півтори секунди від лідера! Біатлоніст пройшов обидва вогневих рубежі чисто, причому п'ять мішеней на "стійці" закрив за 18 секунд, піднявшись з сьомого місця на друге.

Ключовим моментом гонки стала перша стрільба Олени Білосюк на третьому етапі. Біатлоністка заробила одразу два кола штрафу, внаслідок чого Україна перемістилася з другої позиції на восьму, а відставання від лідерки збільшилося до 48 секунд. Попри чисту "стійку" Білосюк передала естафету Богдану Цимбалу дев'ятою з відставанням 1:20 хвилин.

Цимбал відіграв дві позиції на останньому етапі. І навіть мав можливість повернути Україну до топ-6, однак три додаткових патрони на "стійці" позбавили його такого шансу. У підсумку Цимбал фінішував сьомим.

Як і у першій змішаній естафеті, переможцем одиночного міксту стала Норвегія. Попри три додаткових патрони на "стійці", норвежець Ендре Стрьомсгейм випередив найближчих переслідувачів з Швейцарії з перевагою у 16 секунд.

Чемпіонат Європи-2023. Одиночний мікст

  1. Норвегія (0+9) 34:34.7
  2. Швейцарія (0+9) +16.6
  3. Франція (0+7) +21.0
  4. Молдова (0+6) +22.5
  5. Австрія (0+9) +42.9
  6. Німеччина (0+11) +1:04.5
  7. Україна (2+10) +1:12.4
На початок