"Перепис населення" в окупованому Сватовому: як відбувається і навіщо

"Перепис населення" в окупованому Сватовому: як відбувається і навіщо

"Перепис населення" в окупованому Сватовому: як відбувається і навіщо
Стела на в’їзді до Сватівського району з боку Харківщини, осінь 2022 р. Фото: Telegram/Старобільськ Life

В тимчасово окупованому Сватовому самопроголошена влада проводить перевірку місцевих домоволодінь. Як розповідають місцеві жителі, псевдо чиновники разом із військовими роблять поквартирні та побудинкові обходи, виявляючи вільні помешкання. Про те, як це відбувається і навіщо Суспільному розповіли жителі прифронтового районного центру, які виїхали за його межі, але підтримують телефонний зв'язок із своїми рідними, котрі лишаються у місті.

За інформацією рідних сватівчанки Вікторії у найбільшому мікрорайоні Сватового — кварталі Мирному з "перевіркою" окупанти прийшли до кожної квартири всіх 18 багатоповерхівок.

"Питали: хто, де мешкає, вимагали показати паспорт із пропискою, декому довелось шукати й документи на власність помешкання. Також запитували про сусідів, які не вдома: куди і коли вони виїхали, які у них політичні погляди, чи подобається те, що їх "звільнили". Більшість не відповідали на такі питання, але є серед місцевих ті, хто навпаки — показували порожні квартири або ті, де раніше жили поліцейські, атошники чи просто сусіди з проукраїнськими поглядами. Назвати таких земляків людьми я не можу, — говорить Вікторія, — Через таких в мою квартиру вже поселили купу "орків". Як після них ми там будемо жити — не знаю. Навряд чи до Сватового вже приїдемо бо боляче буде на це дивитись...".

Корінний сватівчанин, а наразі вимушений переселенець Олександр теж нещодавно довідався про те, що до його будинку на одній із центральних вулиць сусіди заквартирували новоприбулих військових окупаційної армії.

Чоловік дізнався про це від членів родини, які залишились у місті. За його словами, під час телефонної розмови йому повідомили також про "перепис населення" ніби для розподілу гуманітарної допомоги.

"По хатам ходять місцеві із "адміністрації" разом із людьми у військовій формі — можливо міліцією. Вони оглядають будинок, питають скільки людей в ньому мешкає, чи є серед рідних працівники українських силових структур, питають чого із продуктів не вистачає. Можливо, так шукають незадоволених їх "владою" і навряд чи рахують тих, кому потрібна "гуманітарка", бо її і так завжди не вистачає, а коли роздають — черги формуються до світання. Ще розповіли, що зараз по місту "орків" стало менше. Скоріше за все їх відправили на "передок", який від Сватового вже кілометрах у п’ятнадцяти", — розповів сватівчанин.

Також Олександр розповів Суспільному про помітні зміни у поведінці окупантів у Сватовому. За його словами, із наближенням бойових дій до міста люди неодноразово чули від них у чергах в магазинах про "скарги на командирів" і що "їх тут кинули". Тому має ще одну версію, чому затіяли перепис: "Скоріше за все, цей "перепис населення" чи «анкетування» було зорганізоване місцевою владою, яка з усіх сил намагається вислужитись перед окупантами аби отримати прихильність хазяїв".

Читайте також про окуповану частину Луганщини

– «Деокупація Луганської області, можливо, буде найважчою в цілому в Україні», – повідомив голова Луганської ОВА С. Гайдай

Забужко, Сенцов, Ірванець: у так званій "ЛНР" вимагають вилучити з фондів бібліотек книги українських письменників

Окупанти хочуть відкрити на захоплених територіях на сході України 19 нових вʼязниць

Жителі окупованих Старобільська та Новопскова — без інтернету

Окупанти призначили нового гауляйтера Старобільського району

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок