Україна заробила найбільшу за 15 років кількість місць на чемпіонат Європи з фігурного катання: усі результати

Україна заробила найбільшу за 15 років кількість місць на чемпіонат Європи з фігурного катання: усі результати

Україна заробила найбільшу за 15 років кількість місць на чемпіонат Європи з фігурного катання: усі результати
Suomen Taitoluisteluliitto

Команда збільшила кількість ліцензій до шести завдяки результатам на Євро-2023.

У фінському Еспоо завершився чемпіонат Європи-2023 з фігурного катання, на якому Україна була представлена в усіх чотирьох дисциплінах: жіночому й чоловічому одиночному катанні, спортивних парах і танцях на льоду.

На минулому Євро-2022 найкращим результатом української команди було десяте місце танцювального дуету Олександри Назарової та Максима Нікітіна. Востаннє українські фігуристи здобували медалі на такому рівні ще в 2006 році, коли Олена Грушина та Руслан Гончаров виграли "срібло" в танцях.

Як виступили українські фігуристи на ЧЄ-2023

Танці на льоду стали єдиним видом, де Україна мала одразу два дуети, і обидва в підсумку ввійшли до топ-15. Найкращий результат у кар'єрі показали Марія Голубцова та Кирил Бєлобров, які посіли 12-те місце з 156.99 бала – їхнім рекордом сезону. Інші українці Марія Пінчук та Микита Погорєлов, які вперше виступили на чемпіонаті Європи та в цьому сезоні поєднують змагання на дорослому і юніорському рівнях, стали 15-ми з 148.37 бала.

Ще одні дебютанти Євро – Віолетта Сєрова та Іван Хобта, які цього сезону стали першими українськими учасниками юніорського Фіналу Гран-прі за сім років, – посіли дев'яте місце з 13 дуетів у спортивних парах, заробивши 143.72 бала. Це найкращий результат України в цій дисципліні за 13 років: з того часу, коли Тетяна Волосожар і Станіслав Морозов були четвертими на ЧЄ-2010.

Читайте також: Українська спортивна пара вперше за 13 років увійшла до топ-10 ЧЄ з фігурного катання

В особистих дисциплінах подібні між собою результати показали Анастасія Гожва та Кирило Марсак. Гожва, яка повернулася на Євро вперше з 2020 року, завершила змагання на 20-му місці, що стало її новим рекордом на такому рівні. Марсак, який за півтора тижня до турніру замінив у заявці лідера команди Івана Шмуратка на своєму дебютному чемпіонаті Європи посів 21-ий рядок.

Читайте також: "Ніколи не був під таким тиском". 18-річний український фігурист виступив на Євро після звістки про смерть свого тренера

Результати українців на ЧЄ-2023 з фігурного катання

 • Чоловіки: Кирило Марсак – 21-ше місце.
 • Жінки: Анастасія Гожва – 20-те місце.
 • Спортивні пари: Віолетта Сєрова та Іван Хобта – дев'яте місце.
 • Танці на льоду: Марія Голубцова та Кирил Бєлобров – 12-те місце, Марія Пінчук та Микита Погорєлов – 15-те місце.

Таким чином на наступний чемпіонат Європи-2024 Україна матиме вже шість ліцензій: по дві – у танцях на льоду й спортивних парах, та по одній – в одичному катанні серед жінок і чоловіків. Востаннє Україна мала таке численне представництво на рівні чемпіонату Європи в 2009 році, коли збірна так само мала по дві ліцензії в танцях і парах та по одній – в особистих дисциплінах.

Країни, що були представлені одним фігуристом або парою у певній дисципліні, мали показати результат у топ-10, щоб здобути дві ліцензії, що й зробила Україна у спортивних парах. Для команд, що мали два спортсмени або дуети, було достатньо, аби сума їхніх підсумкових місць не перевищувала 28 (у танцях на льоду Україна мала 12 + 15 = 27).

Чемпіонат Європи-2023 з фігурного катання. Медальний залік

 • 1. Італія – 2+2+0 (4)
 • 2. Франція – 1+0+0 (1)
 • 2. Грузія – 1+0+0 (1)
 • 4. Бельгія – 0+1+0 (1)
 • 4. Велика Британія – 0+1+0 (1)
 • 6. Швейцарія – 0+0+2 (2)
 • 7. Фінляндія – 0+0+1 (1)
 • 7. Німеччина – 0+0+1 (1)
Читайте також: Під Бахмутом загинув ексфігурист з Харкова
На початок