Поетеса з Луганщини видала у Тернополі збірку віршів про війну

Поетеса з Луганщини видала у Тернополі збірку віршів про війну

Поетеса з Луганщини видала у Тернополі збірку віршів про війну
Поетеса з Кремінної видала у Тернополі книжку Суспільне / Людмила Путькалець

Поетеса з Луганщини Ганна Гайворонська у Тернополі видала збірку віршів "Ключі від сонця". Це поезія про війну. Жінка писала ці твори, ховаючись від обстрілів у Кремінній.

За її словами, у віршах авторка розповідає про пережите.

"Це моя тринадцята книжка. Вона ювілейна. Встигла вийти до мого сімдесятиріччя. Коли почалася війна, я місяць була під обстрілами. Не могла нічого робити. Сиділа і при каганці без світла писала вірші. Це мене рятувало. Коли окупанти підступали до Кремінної, я зрозуміла, що треба виїжджати. Виїхала у Дніпро, а потім вже у Тернопіль. Тоді я додала у цю книжку вірші на воєнну тему. Хотіла і назвати книжку теж на воєнну тему, а потім, думаю, війна пройде, то ж хай буде світла така книжка "Ключі від сонця".

Поетеса з Луганщини Ганна Гайворонська
Поетеса з Луганщини Ганна Гайворонська. Суспільне / Людмила Путькалець

У збірці – 30 віршів на воєнну тему.

"Коли я приїхала в Тернопіль, то включилася в активну діяльність. Мене записали членом літературного батальйону, виступала з віршами про війну. Розповідала про свою рідну Луганщину, про свою незабутню Кремінну".

Ганна Гайворонська у Тернополі живе з квітня. Каже, що мріє відсвяткувати перемогу у рідному домі в Кремінній.

"Наша Кремінна, наша Луганщина – це дуже прекрасна земля. Я виросла там, навчалася там. Там стала поетесою. Тепер дуже боляче знати, що там окупанти, що вони викидають і спалюють українські книжки, що вони катують людей, які просто люблять свою країну. Постійно слухаю новини, чекаю, коли ж звільнять мою рідну Кремінну".

Що відомо

Вірші поетеси з Луганщини Ганни Гайворонської увійшли також до вісімнадцятого випуску літературного журналу "Подільська толока". Це видання у січні презентували у Тернопільській міській бібліотеці. У цьому журналі зібрані твори на воєнну тему членів обласного літературного об’єднання та Національної спілки письменників.

Читайте також

Вибір редакції

На початок