Командувач Об'єднаних сил нагородив поранених бійців відзнаками "За службу та звитягу"

Командувач Об'єднаних сил нагородив поранених бійців відзнаками "За службу та звитягу"

Командувач Об'єднаних сил нагородив поранених бійців відзнаками "За службу та звитягу"
ФОТО: Суспільне Чернігів

Відомчі відзнаки військовим, які отримали поранення чи травми на службі й зараз лікуються, вручив 28 січня командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв. Серед нагороджених – Богдан Крилов, який в Маріуполі потрапив у російський полон і провів там вісім місяців. Також Віталій Шумей, який отримав важке поранення під Авдіївкою і вже п'ять місяців прикутий до ліжка. Весь цей час відновлюватися йому допомагає батько.

Богдан Крилов отримав відзнаку командувача Об’єднаних Сил Збройних Сил України «За службу та звитягу».

Богдан Крилов
Богдан Крилов. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Дуже приємно, що люди знають про нас, що ми є, і, як кажуть, нагороди своїх героїв шукають. Приємно дуже, дуже приємно, неочікувано, взагалі неочікувано. Вчора сказали, я навіть і не знав", — каже боєць.

Вторгнення Росії до України застало Богдана ще у 2014-му. Він служив у Криму на тральнику "Чернігів", але почалась окупація півострова й екіпаж повернувся на підконтрольну Україні територію. З 2016-го чоловік служить у 501-му батальйоні морської піхоти.

Богдан Крилов під час служби на тральнику "Чернігів"
Богдан Крилов під час служби на тральнику "Чернігів". ФОТО: Богдан Крилов

"У 2018 році було важке поранення в ногу, рятував товариша. Потрапив до Німеччини на лікування у 2018-му, потім у 2020-му і зараз знову витягування пластини, продовження лікування".

24 лютого 2022 року Богдан разом із батальйоном був у Широкиному на Донеччині. Далі – Маріуполь та вісім місяців російського полону.

Богдан Крилов у російському полоні
Богдан Крилов у російському полоні. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Було дуже погане ставлення, допити, які проводилися за допомогою шокера, динамо-машинки, ну і палиць. Знущалися кожного дня, їсти не давали нормально, в камерах постійно сиділи. Сиділи, як мумії, не рухались. Пропаганда дуже велика іде. Вони думають, що звільняють нас від фашизму, нацизму, і вони в це вірять, взагалі сумно".

'Вдома на чоловіка чекали дружина та син. 1 грудня 2022 року Богдана обміняли. Зараз він проходить реабілітацію після контузії та поранення і каже, що хоче повернутися на службу.

Отримав відзнаку і Петро Шиленко з Козельця. Він пішов служити добровольцем у березні 2022 року, був на Чернігівщині, потім на сході України. Там отримав поранення.

Петро Шиленко
Петро Шиленко. ФОТО: Суспільне Чернігів

"О 10-й ранку 14 числа, на старий новий рік, зі сторони Донецька прорвали позицію нашу, почали наших обстрілювати, якось так. Страшно. Страшно дитину не побачити. Дуже великий страх. Ну а так тримаємось. Шкода побратимів своїх…", — каже поранений.

Серед нагороджених – і Віталій Шумей. У лавах ЗСУ він служить з 2014 року. У лютому-березні 2022 обороняв Київщину, Чернігівщину, потім – схід країни. У серпні отримав поранення під Авдіївкою. Лікарі діагностували мінно-вибухову травму та перелом черепа з обох сторін. Понад п'ять місяців Віталій прикутий до ліжка.

Сергій Шумей
Сергій Шумей. ФОТО: Суспільне Чернігів

Весь цей час разом із чоловіком батько, який намагається його виходити. Він і отримав синову відзнаку.

"Для мене це те, що держава нас не забуває. Це дуже нам приємно. І що дзвонять, і спілкуються з нами, для мене це великий плюс. Для мене як батька – це великий плюс. Я вже п'ять місяців із ним, пішов шостий місяць, сиджу", — говорить батько Віталія.

Після сюжету Суспільного про Віталія і розголосу його історії в соцмережах за допомогою волонтерів, розповідає Сергій Шумей, ідуть перемовини щодо реабілітації сина за кордоном.

"Ми сподіваємось, нами зацікавились і Німеччина, і Велика Британія, і Америка. Пообіцяв футбольний клуб «Шахтар» допомогти нам".

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв каже: відзначення військових – це їх підтримка і мотивація.

Сергій Наєв нагороджує медиків
Сергій Наєв нагороджує медиків. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Обов’язок будь-якого командира – піклуватися про своїх підлеглих. 0036 І це ж стосується тих побратимів, які отримали поранення або бойові травми й перебувають на лікуванні. Відзначення бійців – це теж вагомий аспект, це мотивує військовослужбовця ще більше розкривати свої спроможності на полі бою".

Також командувач вручив відзнаки й медикам, які лікують військових.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також

ДНК-експертиза у Чернігові: як вона може допомогти у пошуку та ідентифікації зниклих безвісти

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок