У Знам'янці Другій на Кіровоградщині перейменували залізничну зупинку "Колгоспна"

У Знам'янці Другій на Кіровоградщині перейменували залізничну зупинку "Колгоспна"

У Знам'янці Другій на Кіровоградщині перейменували залізничну зупинку "Колгоспна"
ілюстратине фото УНІАН

У селищі Знам'янка Друга Кропивницького району Кіровоградської області перейменували залізничну станцію "Колгоспна". Тепер вона називається "Степова". Таке рішення ухвалили депутати Знам'янської міської ради, розповів Суспільному міський голова Володимир Сокирко.

У квітні 2015 року в Україні узаконили процес декомунізації, ухвалений Верховною Радою пакетом законів. Згідно з ними всі paдянські нaзви потрібно змінити, символіку – демонтувати.

У 2019 році до Знам’янської міськради звернувся начальник Виробничого підрозділу "Знам’янська дирекція залізничних перевезень" Володимир Матвієнко з проханням перейменувати зупинку "Колгоспна", яка розташована на території селища Знам’янка Друга.

Для розгляду листа направили у Знам’янську Другу селищну раду, яка на той час мала повноваження з перейменування географічних об’єктів. Проте тоді рішення про декомунізацію там не ухвалили.

9 грудня 2022 року Володимир Матвієнко повторно звернувся у Знам'янську міськраду. Залізничники пропонували два варіанти перейменування зупинки "Колгоспна" – або "Степова", або "Сонячна". 26 грудня 2022 року члени міської топонімічної комісії ухвалили рішення та підтримали назву "Степова". Після погодження виконавчого комітету за цю назву проголосували й депутати Знам'янської міськради.

Читайте також

  • У громаді на Кіровоградщині демонтували дошку до 100-річчя народження Леніна
  • На місці розбитої дошки герою Радянського Союзу Фісановичу хочуть встановити погруддя
  • Декомунізація списку "Почесних громадян міста". У Кропивницькому розробляють процедуру позбавлення звання
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок