У Києві пропонують заборонити продаж піротехніки

У Києві пропонують заборонити продаж піротехніки

У Києві пропонують заборонити продаж піротехніки
Піротехніка. Фото: pexels.com

У Києві пропонують заборонити продаж піротехніки. Відповідна петиція з’явилася на сайті Київради і вже зібрала необхідну кількість підписів.

Автор петиції зазначив, що попри війну, деякі люди запускають салюти. Їхні гучні звуки схожі на вибухи ракет, що додатково лякає киян.

"Треба заборонити продаж салютів, а також ввести штрафні санкції за продаж піротехніки в воєнний стан, щоб ні на одному прилавку не було цього товару", — пропонує автор звернення.

Київрада ще у червні 2022 року заборонила на час війни продаж і запуск феєрверків. Тоді ж заборонили їздити у столиці на авто без глушника.

Оскільки петиція зібрала необхідну кількість голосів, вона буде розглянута відповідальними особами, які нададуть офіційну відповідь на звернення.

Що відомо про заборону піротехніки в умовах воєнного стану

Перед Новим роком київські правоохоронці перевіряли, чи не продають піротехніку на ринках та у роздрібно-торговельних мережах. Порушникам, які ігноруватимуть обмеження, може загрожувати адміністративна та кримінальна відповідальність.

23 грудня на території Київської області під час воєнного стану заборонили продаж та використання піротехніки — феєрверків, бенгальських вогнів, петард.

16 серпня 2022 року Верховна рада України підтримала за основу законопроєкти №7438, "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу піротехнічних виробів", що забороняє продаж та використання феєрверків.

У грудні 2021 року на сайті президента України була зареєстрована петиція "Про заборону використання петард, феєрверків та інших піротехнічних виробів й закриття усіх магазинів піротехніки". Петиція набрала понад 25 тисяч голосів і була успішно підтримана.

Читайте також

Правоохоронці викрили ще одного порушника, який запускав феєрверки у Києві

Утилізація ялинок у Києві: близько тисячі хвойних вже принесли на переробку

На початок