"Не буває нейтральності, коли триває війна": Зеленський про можливе повернення спортсменів РФ до змагань

"Не буває нейтральності, коли триває війна": Зеленський про можливе повернення спортсменів РФ до змагань

"Не буває нейтральності, коли триває війна": Зеленський про можливе повернення спортсменів РФ до змагань
Президент Володимир Зеленський / Фото: пресслужба президента

Президент Володимир Зеленський розчарований заявами чинного очільника Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, і запросив його відвідати Бахмут і на власні очі побачити, що під час війни нейтральності не існує. Про це він сказав у вечірньому зверненні.

"Ми починаємо марафон чесності, який буде спрямований на те, щоб очистити керівництво міжнародних олімпійських структур від лицемірства та будь-яких намагань "витягнути" у світовий спорт представників держави-терориста", — сказав Зеленський.

Він наголосив, що не можна не бути розчарованим заявами чинного голови МОК Баха.

"Я неодноразово з ним говорив і так і не почув, як він збирається захищати спорт від пропаганди війни, якщо поверне російських спортсменів у міжнародні змагання. Не буває нейтральності, коли триває така війна. І ми знаємо, як часто тиранії пробують використовувати спорт заради своїх ідеологічних інтересів. Очевидно, що будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кров’ю", — сказав президент.

За словами Зеленського він не знає, що саме спонукало Баха просувати таку ініціативу, але Україна зробить все, щоб світ захистив спорт від політичного та будь-якого іншого впливу РФ, який просто неминучий, якщо російські спортсмени братимуть участь у змаганнях, і тим паче – у паризькій Олімпіаді.

Президент зазначив, що українські спортсмени змушені захищати життя своїх близьких і свободу свого народу від російської агресії.

"Російські удари забрали життя сотень українців та українок, які могли збагатити світовий спорт своїм талантом. Росія повинна зупинити агресію й терор, і лише після цього можна буде говорити про російську участь у контексті олімпійського руху. Олімпійські принципи та війна – фундаментально протилежні одне одному", — сказав він.

За словами президента, ситуація на фронті, і зокрема на Донеччині – під Бахмутом та Вугледаром, залишається надзвичайно гострою — російські війська не просто штурмують позиції Сил оборони, а свідомо й методично знищують міста й села навколо них.

"Артилерією, авіацією, ракетами. Російська армія не має дефіциту засобів знищення. І зупинити її можна лише силою. Наші воїни, які тримають оборону на напрямках на Донеччині, – справжні герої. Я дякую кожному з вас, хлопці, за хоробрість. І, до речі, запрошую пана Баха в Бахмут. Щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує", – сказав Зеленський.

Читайте також: МОК додатково вивчить можливість повернення до змагань атлетів з Росії та Білорусі на "суворих умовах"

Що відомо про позицію МОК щодо участі спортсменів з РФ та Білорусі у міжнародних змаганнях

У листопаді очільник Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах закликав світових лідерів до політичного нейтралітету та надання дозволу виступати найкращим атлетам з усього світу незалежно від політичних конфліктів, зокрема на рівні Олімпійських ігор.

Міжнародний олімпійський комітет 25 січня підтримав можливе повернення спортсменів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань. Про намір повернути атлетів цих країн в організації за підсумками засідання Виконавчої ради Комітету.

Майданчиком для подальшого повернення росіян та білорусів можуть стати азійські змагання. Спортсмени, що "повністю підтримують Олімпійську хартію", вже отримали запрошення до участі в континентальних турнірах, включно з Азійськими іграми 2023 року, від Олімпійського комітету Азії. Це може дозволити російським та білоруським атлетам кваліфікуватися на літні Олімпійські ігри 2024 року.

Голова Національного олімпійського комітету та Міністерства молоді та спорту Вадим Гутцайт заявив, що у разі подальшої інтеграції російських та білоруських спортсменів у міжнародні старти - навіть на умовах нейтралітету - Україна може ухвалити рішення про бойкот літньої Олімпіади-2024.

На початок