Maxar показав фото кладовища "вагнерівців" у Росії

Maxar показав фото кладовища "вагнерівців" у Росії

Maxar показав фото кладовища "вагнерівців" у Росії
Євген Пригожин на похороні загиблого в Україні бійця ПВК "Вагнер" кладовищі під Санкт-Петербургом 24 грудня 2022 р. . Фото: Associated Press

За останні декілька місяців цвинтар, який використовують для поховання найманців приватної військової компанії "Вагнер", стрімко збільшився у розмірах. Телекомпанія CNN опублікувала супутникові знімки Maxar Technologies, на яких видно кладовище біля станиці Бакінська в Краснодарському краї РФ.

На супутникових знімках, зроблених 24 листопада 2022 року, видно три ряди могил на новій ділянці. Під час візиту Пригожина на початку січня він повідомив РИА Новости, що викопано 93 могили.

Ще один знімок із супутника Maxar, зроблений 24 січня, показує, що ділянка вже практично заповнена, на ній з'явилися 14 додаткових рядів.

Як повідомляє Reuters, наприкінці січня на околиці станиці Бакінська в Краснодарському краї було близько 200 могил. Агентство зіставило імена щонайменше 39 похованих тут і на трьох інших довколишніх кладовищах з російськими судовими протоколами, загальнодоступними базами даних і акаунтами в соціальних мережах.

Чимало чоловіків, похованих у Бакінській, були в'язнями, які були завербовані у "Вагнер" минулого року після того, як його засновник Євген Пригожин пообіцяв помилування, якщо в’язні переживуть шість місяців на фронті

Що відомо про використання "вагнерівцями" ув'язнених на війні в Україні

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

Як стверджує Міноборони Великої Британії, останніми місяцями ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених засуджених використовує як витратний матеріал, щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.

У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ.

Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.

Читайте також про ПВК "Вагнера"

"Озброєні та небезпечні": у РФ розшукують завербованих ПВК "Вагнера" ув‘язнених, що втекли з Луганщини

"Багато не бухай, баб не ґвалтуй". Пригожин відпустив перших в’язнів з "Вагнера" на волю

В ISW прокоментували участь ПВК "Вагнера" у боях за Соледар

В ISW прокоментували участь ПВК "Вагнера" у боях за Соледар

Вибір редакції

На початок