Прем’єр Угорщини Орбан порівняв Україну з Афганістаном, МЗС викликало посла

Прем’єр Угорщини Орбан порівняв Україну з Афганістаном, МЗС викликало посла

Прем’єр Угорщини Орбан порівняв Україну з Афганістаном, МЗС викликало посла
Прем'єр Угорщини Віктор Орбан. Фото: AP

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час спілкування з представниками угорських ЗМІ назвав Україну "нічийною землею", порівнявши з Афганістаном.

Про це заявив офіційний представник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

"Під час спілкування із журналістами прем’єр-міністр Угорщини порівняв Україну із "Афганістаном" і назвав її "нічийною землею". Чергове зневажливе висловлювання Віктора Орбана на адресу України", — написав він на своїй Facebook-сторінці.

Ніколенко наголосив, що такі заяви угорського прем’єра є категорично неприйнятними.

"Будапешт продовжує курс на свідоме руйнування угорсько-українських відносин, суттєво підважуючи можливість ведення подальшого діалогу між двома сусідніми країнами", — зауважив посадовець.

Через заяву Орбана міністерство викликало посла Угорщини в Києві.

"До МЗС України буде викликаний посол Угорщини для відвертої розмови. Залишаємо за собою право вжиття і інших заходів реагування", — підсумував Олег Ніколенко.

Позиція Угорщини щодо війни Росії проти України

Політичні стосунки між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій проти Росії. Зокрема, країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня 2022 року Орбан заявив, що країна домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.

У червні 2022-го старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що Європейський Союз має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

У липні Орбан заявив, що Захід має припинити озброювати Україну і зосередитися на мирному врегулюванні. В українському МЗС відреагували на заяву Орбана. Речник міністерства Олег Ніколенко зазначив, що на другий день після візиту міністра закордонних справ Угорщини до Москви, де він просив збільшити обсяги постачання російського газу, Орбан поновив риторику про неефективність санкцій ЄС проти РФ.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня на закритій зустрічі із законодавцями Віктор Орбан заявив, що Європейський союз повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції Європейського Союзу і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження. Окрім того, 27 січня прем’єр-міністр країни Віктор Орбан заявив, що Угорщина накладе вето на будь-які санкції Європейського Союзу проти Росії, що стосуються ядерної енергетики.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Віктора Орбана.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Віктор Орбан.

Читайте також

Україна отримає вдосконалену версію танків Abrams, США визнали "Вагнер" злочинною організацією. 338 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок