Wi-Fi “Glory to Russia” у Рівному: в СБУ заявили про спробу шпигунства хакерів з РФ

Wi-Fi “Glory to Russia” у Рівному: в СБУ заявили про спробу шпигунства хакерів з РФ

Wi-Fi “Glory to Russia” у Рівному: в СБУ заявили про спробу шпигунства хакерів з РФ
Фото: Суспільне Рівне

В СБУ заявили про нейтралізацію спроби російських хакерів проникнути у комп’ютерні мережі багатоквартирних будинків. У цьому випадку йдеться, зокрема, і про випадок у Рівному, де одна із мереж бездротового інтернету мала назву “Glory to Russia”. У Службі безпеки зазначили, що завдяки кібератаці ворог хотів отримати доступ до відеокамер і шпигувати за ситуацією в регіоні.

Як це мало працювати

Через Wi-Fi мережу багатоквартирних будинків хакери хотіли дистанційно підключитись до системи відеоспостереження за територією житлових комплексів, прилеглими автомобільними дорогами тощо, повідомили у пресслужбі СБУ. Таким чином вони планували мати прихований канал для збору інформації про ситуацію в місті.

“Також агресора цікавили відомості щодо адрес проживання українських правоохоронців та можливого переміщення військової техніки. Однак, співробітники СБУ спрацювали на випередження і своєчасно викрили спробу окупантів проводити розвідувально-підривну діяльність у прикордонному регіоні”, — повідомили у Службі безпеки України.

За оперативними даними, до кібератаки причетне підконтрольне спецслужбам РФ хакерське угруповання з Росії, яке спеціалізується на зламах електронних систем інфраструктурних об’єктів.

Випадок у Рівному

На початку січня в одному з будинків Рівного мешканці помітили, що з’явилась мережа із назвою “Glory to Russia”, що з англійської дослівно перекладається як "Слава Росії". Заяву до поліції написав один із мешканців, який виявив цю мережу. Перевірку почали й в СБУ. Згодом експерти встановили, що цей випадок пов’язаний зі спробою кібератаки з РФ.

Читайте також: Wi-Fi “Glory to Russia”: у Рівному з'ясовують, хто і чому так назвав мережу в будинку

“Використання вказаної Wi-Fi мережі після несанкціонованого проникнення до інтернет-маршрутизатора могло призвести до викрадення так званими шпигунами облікових записів усіх користувачів роутера, щоб надалі з їхніх пристроїв здійснювати потужні кібератаки”, — зазначила речниця управління СБУ на Рівненщині Анна Свінціцька-Савчук.

Поради від СБУ

Кіберфахівці УСБУ в Рівненській області рекомендують:

  • під час налаштування точок доступу до роутера використовувати лише найновіші та найбільш захищені протоколи безпеки бездротового з’єднання;
  • вимикати функцію “Автоматичного підключення до Wi-Fi”;
  • та встановлювати складний пароль (більше 8 символів) для входу до адміністративної панелі роутера.

В СБУ попередили, що такі атаки ворога можуть траплятися і в майбутньому. Слідство наразі вирішує питання про відкриття кримінального провадження за фактом несанкціонованого втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж).

Читайте також

  • Начальник районної військової адміністрації на Рівненщині заявив про спроби шахрайства від його імені
  • Актор та музикант з Рівного Давид Стеблюк презентував кліп на пісню "Псевдоцарство"
  • Як діяти, якщо військовий зник безвісти та чого робити не варто. Пояснює координаторка пошуку з Рівненщини
  • Чим завершиться січень: Рівненський гідрометцентр дав прогноз до кінця місяця

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок