Справи Майдану: Верховний Суд скасував виправдувальний вирок ексберкутівцю

Справи Майдану: Верховний Суд скасував виправдувальний вирок ексберкутівцю

Справи Майдану: Верховний Суд скасував виправдувальний вирок ексберкутівцю
Правоохоронці і мітингувальники на вул. Грушевського в Києві, в четвер, 20 лютого 2014 р. УНІАН

Верховний Суд скасував виправдувальний вирок колишньому працівнику батальйону міліції особливого призначення "Беркут" ГУ МВС в Харківській області. Його обвинувачують у катуванні учасників Революції Гідності.

Про це повідомляє пресслужба ОГПУ.

Слідство встановило, що 20 січня 2014 року обвинувачений разом з іншими правоохоронцями катували двох мітингувальників, один з яких був неповнолітнім. Постраждалих били руками, ногами, кийками, скинули з колонади стадіону "Динамо" на вул. Грушевського. Потім роздягли неповнолітнього, вдарили ножем в стегно, забризкали в рану перцеву рідину та змусили оголеним і босоніж при температурі повітря -12°C йти через стрій правоохоронців, співаючи Гімн України. При цьому висміювали його ідеологічні переконання.

У 2019 році суд першої інстанції, рішення якого у 2020 році підтримав апеляційний суд, визнав працівника спецпідрозділу "Беркут" невинуватим у пред’явленому обвинуваченні та виправдав у зв’язку з недоведеністю, що саме він вчинив це кримінальне правопорушення, нагадали в ОГПУ.

Наразі Верховний Суд скасував ухвалу апеляційного суду та направив кримінальне провадження на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

Що відомо про справи Майдану

Печерський районний суд Києва 5 грудня 2022 року засудив до 8 років за ґратами колишнього працівника батальйону міліції особливого призначення "Беркут" ГУ МВС України в Харківській області. Це перший вирок у "Справах Майдану" за процедурою спеціального судового провадження.

Колишніх бійців "Беркуту Олега Янішевського, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Сергія Тамтуру та Олександра Маринченка", яких судили за розстріли на Майдані під час Революції гідності обміняли в рамках обміну полоненими 29 грудня 2020 року. Пізніше двоє, Тамтура і Маринченко, повернулися до Києва.

Сукупно у всіх містах України розслідується більше ніж 4,7 тис. злочинів проти учасників Революції Гідності.

Читайте також

Ексзаступника секретаря РНБО Сівковича судитимуть за розгон студентів під час Майдану

Вибір редакції

На початок