Храм Святого Апостола Фоми у Глеюватській ОТГ раніше був під Московським патріархатом. 27-го березня вони перейшли до ПЦУ. Парафіяни говорять: кількість відвідувачів значно збільшилась. До початку повномасштабної війни на території Криворізького району лише дві церкви ПЦУ, нині вже більше десятка.
Тетяна Мерзлякова відвідує церкву вже понад 15 років. Говорить: раніше тут, у храмі Святого Апостола Фоми, служили під московським патрірахатом. А з початку повномасштабної війни одноголосно підтримали ініціативу священника перейти до Православної церкви України.
“Чому в Німеччині не правлять іншою мовою, а правлять своєю? Чому в інших країнах тільки своєю рідною мовою? А чому ми повинні служити мовою окупантів, який проливає кров наших рідних, близьких, де гинуть наші діти, наші рідні?", – розповіла Тетяна Мерзлякова.
Парафіянка Ольга каже: з переходом храму до ПЦУ відвідувачів побільшало.
“Зараз ми вже як пів року ПЦУ. У зв`язку з переходом, до нашого храму почали приходити люди. Якщо раніше у нас на службі було десь 10-15 чоловік. То зараз всі майже свята і недільні служби десь 30-40 людей постійно", – каже Ольга.

Отець Максим був ініціатором переходу. Говорить: різниця між УПЦ та ПЦУ – в структурі та мові служінь.
"З початку війни ми з прихожанами зібралися. Задав їм таке питання, що давайте ми будемо щось вирішувати. Залишатися в цій церкві я не можу і не хочу. В цій церкві, в якій голова цієї церкви патріарх Кирил, коли він благословив іконою вбивати наш український народ. Мої прихожани мене також підтримали", – розповів благочинний Криворізького районного благочиння ПЦУ Отець Максим.

До ПЦУ цей храм перейшов 27-го березня.
"До дати переходу ми вже почали молитися українською мовою, і коли ми почали молитися українською мовою, ми зрозуміли, про що ми молимось. Зібралося більше 60 людей в цей день переходу. І ми зібрали більше трьохсот підписів по селу", – додав Отець Максим.

Загалом на території Криворізького району понад 50 церков. З них, до початку повномасштабної війни лише дві були ПЦУ, решта залишалась під московським патріархатом.
"Єдина держава, єдина Україна і церква також повинна бути єдина. На території Криворізького району знаходиться близько 10-ти храмів ПЦУ, які працюють і розвиваютьсями плануємо збільшити цю кількість» + «Вже два приміщення на території Криворізького району виділені, де будуть проводитись ремонти, і скоро запрацюють ще 2 нових храми" , – розповів начальник Криворізької районної військової адміністрації Євген Ситниченко.
Один з нових храмів ПЦУ облаштують в лікарні.
Читайте також
На Дніпропетровщині ліцею, що віддав шкільний транспорт на потреби фронту, передали новий автобус
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро