"Відчуваю, що зробила щось для своєї країни". Перші слова Анастасії Меркушиної після перемоги у спринті на Євро

"Відчуваю, що зробила щось для своєї країни". Перші слова Анастасії Меркушиної після перемоги у спринті на Євро

"Відчуваю, що зробила щось для своєї країни". Перші слова Анастасії Меркушиної після перемоги у спринті на Євро
Manzoni / IBU

Емоції біатлоністки після тріумфу у гонці.

Україна здобула третю медаль на чемпіонаті Європи з біатлону. І першу золоту: Анастасія Меркушина стала чемпіонкою у спринтерській гонці.

Читайте також: Анастасія Меркушина – чемпіонка Європи з біатлону у спринті!

Виграти "золото" чемпіонату Європи Анастасії Меркушиній вдалося завдяки чистій роботі на вогневих рубежах. А також покращенню швидкості по дистанції на кожному колі: українка за результатами гонки випередила німкеню Ванессу Гінц всього на 0.5 секунд.

Як Анастасія Меркушина виступила у спринті на Євро-2023 (швидкість по дистанції)

  • перше коло - 7:15.4 (+14.5 від першого місця) - 21-й результат (друга серед українок)
  • друге коло - 7:23.4 (+20.5) - 22-й (друга)
  • третє коло - 6:51.7 (+13.3) - 14-й (перша)
  • загальний час - 21:29.5 (+42.6) - 19-й (перша)

Для Меркушиної "золото" на Євро-2023 стало першим в кар'єрі саме в особистих гонках на континентальних першостях. До цього у кар'єрі біатлоністки були перемоги лише на юніорських чемпіонатах Європи.

Одразу після гонки українська біатлоністка дала флешкоментар IBU, у якому оцінила свій виступ та перемогу у спринті.

Меркушина зізналася, що дуже рада підсумковому результату, назвавши гонку "виснажливою". І наголосила: цією перемогою відчуває, що змогла зробити щось для України.

"Як оцінюю свій виступ? 10 з 10. Насправді, це було доволі виснажливо, траса тут взагалі нелегка. Я дуже рада, що виграла тут, адже це траса для чемпіонату світу [у 2025 році]. Я хотіла його спробувати, я дуже рада, що це було варте того. Дуже багато емоцій, я дуже рада", - сказала Меркушина

"Вона [перемога у спринті] означає дуже багато, я відчуваю, що зробила щось для своєї країни. Я була найкращою тут у цій гонці. У мене досі є емоції, що зараз лунатиме гімн моєї країни та підійматиметься прапор над стадіоном. Сподіваюся, що принесла трохи радості та позитивних емоцій для України - і це важливо для мене", - додала біатлоністка.

Для Анастасії Меркушиної гонка на Євро-2023 з біатлону стала другою. У перший змагальний день вона посіла 24-е місце в індивідуальній гонці.

Хто така Анастасія Меркушина

  • 28-річна українська біатлоністка, що представляє на змаганнях Україну і Закарпатську область.
  • Меркушина втретє у кар'єрі виграє медаль на дорослому чемпіонаті Європи, вперше - саме "золото". У 2017 році вона стала бронзовою призеркою Євро в індивідуальній гонці, а у 2021-му у цьому ж виді здобула "срібло".
  • В активі Меркушиної також чотири медалі ("срібло" та три "бронзи") на чемпіонатах світу з біатлону, всі - у жіночих естафетах.
  • У сезоні 2022/23 Меркушина виступила у 12 гонках Кубка світу з біатлону. Найкращий результат в особистих стартах - 31-е місце в індивідуальній гонці на етапі в Рупольдингу.
На початок