Тернопільські просвітяни вшанували Героїв Крут

Тернопільські просвітяни вшанували Героїв Крут

Тернопільські просвітяни вшанували Героїв Крут
Фото: Ганна Кісіль

Просвітницька імпреза "Крути 1918. Пам'ятаємо!" відбулася в бібліотеці-музеї "Літературне Тернопілля". Її приурочили до 105 річниці бою між українськими військовими курсантами та червоною армією. Захід організували тернопільські просвітяни. Говорили про історію та значення Крут, а також читали вірші.

Тернопільські просвітяни вшанували пам’ять Героїв Крут. Захід під назвою "Крути 1918. Пам’ятаємо!" організували в бібліотеці-музеї "Літературне Тернопілля". Говорили про бій між українськими військовими курсантами та червоною армією, а також читали вірші.

"Це наша перемога була Крути, не кажіть, що це була поразка. Її ніколи не було тої поразки, бо бою під Крутами передував бій під Бахмачем, де московська банда комуністична отримала по зубах. Вона зрозуміла, що так просто з Україною їм не повестися. Що це не добродушні хохли, в яких можна брати хліб, цукор, сало картоплю і жерти від пуза. Що це народ, який вміє за себе постояти. Це найголовніше. І зараз це доводиться", – каже історик, член обласної ради "Просвіти" Чернігівщини Станіслав Журавель.

Тернопільські просвітяни вшанували героїв Крут
Станіслав Журавель. Фото: Ганна Кісіль/Суспільне Тернопіль

Голова Тернопільського обласного товариства "Просвіта" Петро Шимків нещодавно повернувся із фронту і також прийшов вшанувати пам'ять Героїв Крут.

"Це щороку потрібно згадувати і не тільки раз в рік. Наші діти повинні вчитися на подвигу. Справді. Подвиг жертовний. Таких моментів багато є в українській історії, але це особливо трагічний і жертовний подвиг крутянців, бо молоді люди пішли на вірну смерть. Тому що тодішні керівники розпустили армію і вже почали родичатися із споконвічним нашим ворогом", – говорить Петро Шимків.

Тернопільські просвітяни вшанували героїв Крут
Вшанування героїв Крут. Фото: Ганна Кісіль/Суспільне Тернопіль

На захід прийшли переселенці з Херсонщини Марина і Олександр.

"На жаль, ворог незмінний. Ворог проявляє велику агресію, до української нації, до українського слова, Української книжки. Перше, що ми робили, це ховали наші прапори, ховали українські книжки", – розповіла Марина.

Про мету заходу розповів заступник голови обласної організації "Просвіта" Іван Кушнір.

"Сьогодні ми зібралися для того, щоб споминами своїми нагадати усім, про те, що 29-го буде у нас така трагічна подія присвячена до Дня Крут. Ця подія, що відбулася під Крутами дуже тісно пов’язана із сьогоденням. Бо як і сто років назад в нас було лихо, навала російських інтервентів. Так сьогодні йде війна і наші хлопці захищають нашу землю".

Тернопільські просвітяни вшанували героїв Крут
Учасники заходу. Фото: Ганна Кісіль/Суспільне Тернопіль

Захід "Крути 1918. Пам'ятаємо!" спільно організували Тернопільська міська і обласна організації "Просвіти". Про це розповіла заступниця голови правління міської "Просвіти" Ірина Шумада.

"Історики завжди кажуть: хто не знає минулого, не має майбутнього. Символічно, що 105 років тому в боях під Крутами загинула найкраща молодь України. З 520 хлопців загинуло майже 300. Сьогодні ми бачимо ті самі події. Росія нищить наші міста. І сьогодні міста герої стоять. І ті самі молоді хлопці, українські хлопці, захищають нас, щоб ворог не просунувся далі".

Тернопільські просвітяни вшанували Героїв Крут
Ірина Шумада. Фото: Ганна Кісіль/Суспільне Тернопіль

Тернопільські просвітяни вшанували Героїв Крут
Просвітяни. Фото: Ганна Кісіль/Суспільне Тернопіль

Читайте також

  • Тернополяни вшанували Героїв Крут
На початок