"Рік був нелегким, але ми долаємо перешкоди": українські дитячі журнали створили спілку, аби вижити

"Рік був нелегким, але ми долаємо перешкоди": українські дитячі журнали створили спілку, аби вижити

"Рік був нелегким, але ми долаємо перешкоди": українські дитячі журнали створили спілку, аби вижити
Фото: Журнали для дітей та підлітків/Facebook

Українські дитячі журнали "Джміль", "Малюк Котя", "На крильцях Ангела", "Розумашки", "Пізнайко" та "Смайлик" створили спілку "Асоціація періодичної преси для дітей та підлітків", аби вижити. Про це 27 лютго повідомило видання "Детектор.Медіа".

За словами менеджерки "Джмеля" Лілії Куліковської, ідея створення спілки виникла після початку повномасштабного вторгнення Росії, коли видання опинилися на межі не просто припинення роботи, а повного зникнення.

Генеральний директор журналу "Розумашки" Василь Андрійчук зазначає, що проблема дитячих видань в Україні виникла навіть набагато раніше. Вони мали проблеми з передплатою, доставкою, роздрібним продажем, друком, закупівлею паперу тощо.

"БараБука" розповіла про найкращі книжки 2022 року для дітей та підлітків

А також видання часто не витримували конкуренції з безкоштовним (здебільшого піратським) дитячим контентом.

"Вдвічі зросли витрати через інфляцію, а продажі вдвічі впали, бо величезна кількість наших читачів стали біженцями й опинилися поза Україною", — додає директор журналів "Малюк Котя" та "На крильцях Ангела" Анатолій Лапушен.

діти журнали спілка
Українські дитячі журнали створили спілку, аби вижити.

"Наповнення журналу має відволікати дітей від важких думок і допомагати всебічному розвитку, — каже Лілія Куліковська. — Рік був нелегким для журналу, але ми долаємо перешкоди".

В українців є нині нагальніші потреби, ніж купувати дитячі журнали своїм дітям, адже насамперед дорослі дбають про безпеку.
Лілія Куліковська

"Зросли витрати на папір і друк. (...) Але попри це ми не можемо сильно піднімати вартість журналу, бо купівельна спроможність людей теж падає. Шукаємо компромісів", — додає Василь Андрійчук.

Видавці сподіваються, що спілка дасть їм змогу залучати більше допомоги від міжнародних організацій і, можливо, від держави.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок