Підприємиця вимагає від Рівного майже 300 тис. грн компенсації за демонтований кіоск. Мер відреагував

Підприємиця вимагає від Рівного майже 300 тис. грн компенсації за демонтований кіоск. Мер відреагував

Підприємиця вимагає від Рівного майже 300 тис. грн компенсації за демонтований кіоск. Мер відреагував
Демонтаж кіосків біля стадіону Авангард у Рівному, жовтень 2022. Фото: архів Суспільне Рівне

Майже 300 тисяч гривень компенсації за демонтований павільйон вимагає його власниця від влади Рівного. Про це йдеться в ухвалі суду першої інстанції, який підприємиця виграла. Влада ще має право на апеляцію.

Демонтаж об'єкта нерухомості біля речового ринку провели у жовтні 2022 року. Біля стадіону Авангард виконком постановив прибрати споруди, які стояли без дозволів. Наразі там будують багатоповерхівку.

Зруйнували не тимчасову споруду, а нерухоме майно

Про те, що павільйон демонтували, його власниця виявила у жовтні 2022 року і звернулася до адвокатки. Та викликала поліцію й направила запит в управління містобудування та архітектури Рівного. Там відповіли, що об`єкт нерухомості зруйнували за рішенням Рівненського міськвиконкому й відбулося це за правилами демонтажу незаконно встановлених тимчасових споруд.

Власниця знесеного павільйону подала позов до суду, мотивуючи, що зруйнований торговий павільйон не є тимчасовою спорудою і це — об`єкт нерухомого майна, на який вона має право власності. А ділянку під ним, яка належить місту, орендувала. Щоправда, договір найму закінчився 3 жовтня 2021 року і його не продовжили.

Жінка замовила експертну оцінку демонтованого павільйону. Там порахували, що вартість його відновлення — 275 тисяч 161 гривня. Саме цю суму вказала власниця в позові до суду і попросила стягнути її з Рівненського міськвиконкому.

На слухання справи в суді 13 січня власниця зруйнованого павільйону та її адвокатка не з'явилися, подавши попередньо заяву про розгляд справи без їхньої участі. Також позивачка просила задовольнити її вимоги у повному обсязі.

Представник Рівненського міськвиконкому також не з`явився в судове засідання.

Що вирішив суд

Розглянувши справу, Рівненський міський суд, встановив, що "відсутність правовстановлюючих документів на земельну ділянку у позивача не є підставою зносити нерухоме майно, що не перебуває у його власності".

"Відтак неправомірність дій відповідача по знесенню торгового павільйону є доведеною. Вказаними діями відповідач завдав позивачу шкоди. Між неправомірними діями відповідача та завданою позивачу шкодою є безпосередній причинний зв`язок та є вина відповідача. Як наслідок, завдана відповідачем позивачу шкода підлягає відшкодуванню відповідачем", — йдеться у рішенні.

Суд ухвалив задовольнити повністю вимоги позивачки і стягнути з виконавчого комітету Рівненської міської ради збитки за зруйнований павільйон у розмірі 275 тисяч 161 гривня та судові витрати у розмірі понад 2,5 тисячі.

При цьому залишив за відповідачем право на апеляцію.

Позиція міського голови

Чи платитимуть компенсацію за зруйнований павільйон на речовому ринку, чи подадуть скаргу в апеляційний суд — Суспільне запитало у міського голови Рівного Олександра Третяка.

"Дуже часто підприємливі люди, користуючись послугами недобросовісних реєстраторів, роблять такі речі, і реєструють буквально кілька бетонних плит як нерухоме майно або їхню власність. Тому це потрібно викорінювати з нашого міста, це перше. Друге — те, що ми все одно принципово будемо наводити порядок в плані містобудування, архітектури. Даний прецедент, думаю, послугує прикладом і для інших людей, підприємців, котрі, встановлюючи ті чи інші малі архітектурні форми, конструкції — все одно порядок буде наведений. Будуть суди, апеляції. Ми цілеспрямовано рухаємося в плані наведення чистоти й порядку в місті", — відповів Олександр Третяк.

Читайте також

  • Мер Рівного заявив про нестачу комунальників у місті. Вакансії обіцяють публікувати в інтернеті
  • Як діяти, якщо військовий зник безвісти та чого робити не варто. Пояснює координаторка пошуку з Рівненщини
  • "Я думав, що зіскочу з візочка": як у Рівному паралізованому бійцю влаштували зустріч з гуртом "Жадан і собаки"

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок