Українська спортивна пара вперше за 13 років увійшла до топ-10 ЧЄ з фігурного катання

Українська спортивна пара вперше за 13 років увійшла до топ-10 ЧЄ з фігурного катання

Українська спортивна пара вперше за 13 років увійшла до топ-10 ЧЄ з фігурного катання
ISU – International Skating Union

Українська спортивна пара у загальному заліку стала дев'ятою на ЧЄ-2023.

На чемпіонаті Європи з фігурного катання, що проходить у фінському Еспоо, спортивні пари завершили свій турнір виконанням довільної програми. Україна у цьому змаганні представлена парою 15-річної Віолетти Сєрової та 19-річного Івана Хобти.

Для Сєрової та Хобти цьогорічний чемпіонат Європи став першим у кар'єрі на дорослому рівні. Турнір українська спортивна пара розпочала з виконання короткої програми. Її Віолетта та Іван завершили на десятому місці.

Читайте також: Лідер збірної України з фігурного катання Іван Шмуратко знявся з чемпіонату Європи-2023: у чому причина

У довільній програмі на Євро з фігурного катання Сєрова та Хобта стали восьмими. Українська пара набрала на другому етапі турніру 96.19 очок. Цей результат дозволив Віолетті та Івану посісти у підсумку дев'яте місце на чемпіонаті Європи 2023 року - він є найкращим у парах на чемпіонатах Європи з 2010 року, коли Тетяна Волосожар та Станіслав Морозов стали четвертими.

Для України результат Сєрової та Хобти на цьогорічному чемпіонаті Європи означає, що на наступний Євро з фігурного катання Україна матиме змогу заявити одразу дві спортивні пари.

Що сказали після ЧЄ Хобта та тренер української пари Філіп Залевський

 • Іван Хобта

"Для нас було дуже комфортно виступати тут. Ці змагання відрізняються від юніорських тим, що рівень фігуристів вищий. Ми не розраховали посісти високе місце, наша мета - кататися чисто. Помилка сталася через те, що нога зісковзнула перед кидком, я впав і елемент зробити не вдалося".

 • Філіп Залевський

"Ми хочемо сказати велике спасибі Німецькій федерації ковзанярського спорту та німецькому клубу, де ми тренуємося, у нас дуже хороші умови. А також хочемо подякувати італійській федерації, вона нам дуже допомогла, коли ми каталися в Бергамо".

Хто такі Віолетта Сєрова та Іван Хобта

 • Віолетта Сєрова - 15-річна українська фігуристка, яка виступає у парному спортивному фігурному катанні. На дорослому рівні Сєрова почала кататись у листопаді 2022 року. У вересні 2022 року Сєрова посіла друге місце на юніорському Гран-прі у Гданську у парі з Іваном Хобтою. Ця нагорода стала для України першою за сім років у змаганнях спортивних пар.
 • Іван Хобта - 19-річний український фігурист. До катання з Сєровою, виступав у парі з Вікторією Бичовою. Як і його чинна партнерка, Іван дебютував на дорослому рівні у листопаді 2022-го.

Що далі на ЧЄ-2023 з фігурного катання

 • П'ятниця, 27 січня. 12:00 - спортивні танці (танці)
 • П'ятниця, 27 січня. 18:00 - чоловіки (довільна програма)
 • Субота, 28 січня. 13:00 - жінки (довільна програма)
 • Субота, 28 січня. 18:30 - спортивні танці (довільний танець)

Що відомо

 • Загалом за всю історію участі в чемпіонатах Європи Україна здобула 7 медалей: три золоті, одну срібну та три бронзові.
 • Востаннє українці піднімалися на п'єдестал континентальної першості в 2006 році. Тоді "срібло" завоювали Олена Грушина та Руслан Гончаров – у танцях. Останнє європейське "золото" Україні приніс ще В'ячеслав Загороднюк – у 1996 році.
 • Першочергово чемпіонат Європи з фігурного катання у 2023 році повинен був пройти у Гельсінкі на "Хартвалль Арені", власниками якого є особи з оточення Владіміра Путіна — Тимченко та брати Ротенберги.
Читайте також: РУСАДА виправдало російську фігуристку Камілу Валієву в справі про допінг: як відреагували у WADA

Вибір редакції

На початок