Ізраїльські сили під час рейду вбили дев’ятьох палестинців

Ізраїльські сили під час рейду вбили дев’ятьох палестинців

Ізраїльські сили під час рейду вбили дев’ятьох палестинців
Палестинські демонстранти спалюють шини на знак протесту проти смертоносного рейду ізраїльської армії в таборі біженців Аїда в місті Віфлеєм на Західному березі річки Йордан, четвер, 26 січня 2023 р. Фото: AP

26 січня внаслідок рейду ізраїльських сил в місті Дженін на Західному березі річки Йордан загинули дев'ятеро палестинців в таборі для біженців.

Про це пише видання CNN.

Міністерство охорони здоров'я Палестини повідомляє, що ізраїльські сили вбили дев'ятьох палестинців, у тому числі літню жінку, і поранили кількох інших під час рейду.

Водночас ізраїльські сили безпеки зазначили, що вони діяли в місті для затримання “загону терористів, що належить терористичній організації “Ісламський джихад”, а також спростували наявність поранених зі свого боку.

У заяві військові зазначають, що двоє озброєних підозрюваних були "нейтралізовані" під час втечі, третього нейтралізували на місці події. За їх словами, ще один підозрюваний здався.

Що відомо про рейд

У спільній заяві Армії оборони, Агентства безпеки Ізраїлю та прикордонної поліції зазначено, що "бойовики “Ісламського джихаду” брали активну участь у здійсненні та плануванні численних великих терористичних атак, включаючи стрілянину по солдатах ЦАХАЛу та ізраїльських цивільних".

Палестинський Червоний Півмісяць (КНР) заявив, що ізраїльські сили спочатку не дозволили медикам увійти в табір Дженін допомогти, коли згодом застосували балончики зі сльозогінним газом у бік урядової лікарні, що призвело до інгаляційних травм серед дітей.

Прем'єр-міністр Палестинської автономії Мухаммад Штайєх закликав ООН і міжнародні правозахисні організації “негайно втрутитися, щоб забезпечити захист і зупинити кровопролиття дітей, молоді та жінок”.

За даними МОЗ Палестини, кількість палестинців, убитих ізраїльськими військами цього року, досягла 29 осіб. Ця кількість охоплює бойовиків, які стали мішенню під час ізраїльських рейдів, осіб, які напали на ізраїльтян, і випадкових перехожих.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

Більшість палестинських біженців та їхніх нащадків проживає в Секторі Гази та на Західному березі, а також у сусідніх Йорданії, Сирії та Лівані.

Напруженість між Ізраїлем та палестинцями, які проживають у Східному Єрусалимі, Газі та на Західному березі, є дуже високою.

Ситуація загострилася з початком священного мусульманського місяця Рамадан у середині квітня 2021 року. Щоночі відбуваються сутички між поліцією та палестинцями.

Читайте також

“Газа — це справжнє пекло”. Як живуть цивільні у розпал конфлікту між Ізраїлем та Палестиною

"Ця ескалація буде повторюватися". Посли Ізраїлю та Палестини в Україні — про війну в Секторі Гази

Авторка: Влада Колодій

Вибір редакції

На початок