Єгиптяни пропонують кредити на купівлю книжок через зростання інфляції

Єгиптяни пропонують кредити на купівлю книжок через зростання інфляції

Єгиптяни пропонують кредити на купівлю книжок через зростання інфляції
Ahmed Alsayed/Getty Images

Єгипет, який значною мірою залежить від імпорту, постраждав від валютної кризи: після послідовних девальвацій гроші коштують удвічі менше ніж рік тому. Через страх втратити покупців через збільшення вартості книжок у Єгипті зʼявилася ідея кредитів та розрахунку на виплат. Про це 25 січня повідомило видання BBC.

"Книга стала предметом розкоші тут, у Єгипті. Вона не є товаром першої необхідності, як їжа, і люди економлять на розкоші", — зазначив представник видавництва "Сефсара" Мохаммед Ель-Баалі.

Ціни на книги в країні зросли більш ніж удвічі. Це викликано, зокрема, зростанням вартості матеріалів: тонна паперу в Єгипті на початку 2022 року коштувала вчетверо дешевше, ніж зараз, також подорожчали фарби. "Сефсара" почала друкувати книги за кордоном і скоротила тиражі, очікуючи падіння попиту.

"Вартість паперу і чорнила надзвичайно зросла, — додає пан Ель-Баалі. — Вартість тонни паперу зараз майже в чотири рази вища, ніж на початку року!"

єгипет книжки інфляція
Єгиптяни пропонують кредити на купівлю книжок через зростання інфляції. Фото: Ahmed Alsayed/Getty Images

Саме страх перед зменшенням кількості покупців на цьогорічному Каїрському книжковому ярмарку — найстарішому і найбільшому в арабському світі — став натхненням до ідеї придбання книг на виплат.

Єгипетська асоціація видавців заявляє, що тепер покупці можуть взяти до дев'яти місяців на купівлю книги, сплачуючи 1,5% річних.

Деякі єгипетські автори кажуть, що вони скоротили кількість персонажів і описів. Авторка Діна Афіфі, яка пише популярну художню літературу для підлітків, сподівається, що ця схема сприятиме збільшенню продажів: "Моя книга була скорочена до 60 сторінок зі 100 через зростання вартості друку".

Прискорення інфляції скоротило купівельну спроможність єгиптян, які вже пережили роки жорсткої економії та періодичних економічних потрясінь. Уряд заявляє, що робить все можливе, щоб знизити ціни, і звинувачує в цьому зовнішні чинники, пов'язані з війною в Україні.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок