"Це дивовижно". 14-річний снукерист обіграв триразову чемпіонку світу і став автором унікального вікового досягнення

"Це дивовижно". 14-річний снукерист обіграв триразову чемпіонку світу і став автором унікального вікового досягнення

"Це дивовижно". 14-річний снукерист обіграв триразову чемпіонку світу і став автором унікального вікового досягнення
World Snooker Tour

Владислав Градінарі отримав перші залікові очки у кар'єрі.

Чотирнадцятирічний снукерист із Молдови Владислав Градінарі вперше у кар'єрі став учасником рейтингового турніру Snooker Shoot Out. Це змагання є етапом World Snooker Tour, який дає можливість потрапити на чемпіонат світу зі снукеру.

На Shoot Out Владислава Градінарі організатори запросили після перемоги у анлійському кваліфікаційному турнірі для снукеристів до 14 років. Його суперницею у першому колі Snooker Shoot Out стала 32-річна Нг Он Ї.

Читайте також: Китайських гравців у снукер масово відсторонюють від змагань: у чому причина

Нг Он Ї - одна з титулованих снукеристок. На рахунку представниці Гонконгу три перемоги на чемпіонатах світу зі снукеру серед жінок.

Зустріч Градінарі та Нг Он Ї транслювалася на британському телебаченні. І закінчилася розгромною перемогою 14-річного снукериста. Цей результат дозволив Владиславу стати наймолодшим переможцем рейтингового матчу, який транслювався на телебаченні.

"Снукер не дуже популярний [в Молдові]. У нас є три-чотири столи на всю країну, але ми намагаємося підвищити рівень. Це дивовижно. Я щойно зіграв свою найкращу гру. Зробив те, що повинен був зробити, і задоволений цим. Нервувався всередині, але за столом був майже спокійний, адже відчував, що все в моїх руках", - сказав снукерист в інтерв'ю World Snooker Tour.

Хто такий Владислав Градінарі

  • Владислав Градінарі - 14-річний молдовський снукерист, який займається цим спортом з семи років. З 2020 року спортсмен тренується та живе в Англії.
  • На цьогорічному Shoot Out Градінарі - один з шести молодих аматорів, яких запросили взяти участь у турнірі.
  • Наразі Владислав Градінарі провів у кар'єрі 281 матч, у яких здобув 190 перемог.
  • Після перемоги над Нг Он Ї Градінарі стане першим представником Молдови у світовому рейтингу.

Що відомо

  • Snooker Shoot Out - рейтинговий турнір, який є етапом World Snooker Tour. Підсумком останнього є чемпіонат світу зі снукеру.
  • Наступний чемпіонат світу зі снукеру, який входить у World Snooker Tour, відбудеться у квітні-травні 2023 року. Місцем проведення турніру обрано Шеффілд.
  • Іранець Хоссейн Вафаєй переміг Вільямса у фіналі Shoot Out минулого року, але не захистить свій титул після поразки від ексчемпіона світу Шона Мерфі.
  • Східну Європу у поточному сезоні у снукері, окрім Градінарі, представляють естонець Андрес Петров, який у світовому рейтингу займає 101-ше місце, та українець Антон Казаков, який ще не отримував залікових очок.
На початок