Депутати просять визнати неконституційною процедуру ухвалення закону про землю

Депутати просять визнати неконституційною процедуру ухвалення закону про землю

Депутати просять визнати неконституційною процедуру ухвалення закону про землю
УНІАН

53 народні депутати звернулися до Конституційного суду з поданням про неконституційність процедури ухвалення закону про ринок землі.

"До Конституційного Суду України 27 травня надійшло конституційне подання 53 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням правами народних депутатів України у ході законодавчої процедури» від 16 квітня 2020 року № 561-IX", - повідомили у пресслужбі суду.

Подання підписали низка депутатів від "Батьківщини" на чолі з Юлією Тимошенко та кілька самовисуванців, серед яких Ярослав Дубневич та Анна Скороход.

Що відомо

  • 4 травня 48 народних депутатів звернулися до Конституційного суду з поданням про відповідність закону про ринок землі Основному закону.
  • 28 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення"
  • Закон підтримали 259 депутатів: 206 нардепів від фракції "Слуга народу", 13 депутатів від фракції "Голос", 23 депутати з "Європейської солідарності" та 12 депутатів із групи "Довіра". "Батьківщина" у повному складі проголосувала проти закону.
  • Напередодні голосування глава Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва заявила, що відкриття ринку землі є однією з ключових умов виділення Україні нової фінансової допомоги.
  • Президент Володимир Зеленський 30 березня на позачерговому засіданні Верховної Ради закликав нардепів проголосувати за закон щодо ринку землі та заявив, що він є одним з двох необхідних для уникнення дефолту законів.
  • До Окружного адмінсуду Києва надійшов позов із проханням заборонити спікеру Ради вчиняти будь-які дії, спрямовані на підписання закону про ринок сільськогосподарської землі.
  • Верховна Рада на позачерговому засіданні 13 квітня провалила без обговорення всі голосування щодо скасування закону про ринок землі.
На початок