500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті

500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті

500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті

5 районних станцій екстреної допомоги на Закарпатті підключені до центральної оперативної диспетчерської служби в Ужгороді. Про це розказав виконувач обов’язків начальника центральної диспетчерської служби Сергій Боднар. За його словами, приєднання відбулося в рамках другого етапу медреформи. Усі райони області мали підключитися до центральної диспетчерської служби до 1 квітня, але через карантин цього не відбулося.

Диспетчер Михайло Дисконт приймає виклики з районів, які приєдналися до центральної диспетчерської служби екстреної меддопомоги. Всі виклики, каже, приймає загальний центр.

«Великоберезнянський, Перечинський район всі виклики приймаємо ми. А потім перекидаємо на іншого диспетчера, а вони там розкидують. Так іде по кожному напрямку», — розповів диспетчер.

Диспетчерка Еріка Рейгеші передає виклик до Мукачівської швидкої допомоги:

«Я одержала на свій монітор, на Мукачево, за яке відповідаю і відправила по місту Мукачеву, — пояснила Еріка Рейгеші. — Трішки для них це нове, і для нас, люди телефонують і не знають, що все йде через Ужгород, ми всім пояснюємо: скажіть нам місто, адресу, точніше, більше інформації, щоб було легко і нам, і їм».

Диспетчери також переадресовують виклики до старшої лікарки зміни, якщо потрібна консультація, або необхідно скоригувати лікування.

Старша лікарка зміни Марина Гливчак пояснила, що зазвичай такі люди не потребують швидкої, а шукають поради лікаря, мовляв, «мені лікар назначив, а я не можу зрозуміти, що це».

Виконувач обов’язків начальника центральної оперативної диспетчерської служби Сергій Боднар розповів, до системи підключені Ужгородський, Мукачівський, Великоберезнянський, Перечинський райони та місто Ужгород.

«Диспетчери приймають виклики, опитують, диспетчер прийому перекидує диспетчеру напряму. Останній бачить адресу, у нього є трикутник на моніторі, і направляє бригаду, яка знаходиться найближче», — додав Сергій Боднар.

За словами Сергія Боднара, після приєднання 5 районів Закарпаття, до центральної диспетчерської служби щодоби надходить понад 500 звернень, з них 200 викликів на які виїжджає бригада медиків.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди