"Енергетична компанія України" спільно з Туреччиною розроблятиме проєкт електропостачання від енергокораблів

"Енергетична компанія України" спільно з Туреччиною розроблятиме проєкт електропостачання від енергокораблів

"Енергетична компанія України" спільно з Туреччиною розроблятиме проєкт електропостачання від енергокораблів
Фото: ecu.gov.ua

Державний енерготрейдер АТ "Енергетична компанія України" розроблятиме спільно із турецькою компанією Karpowership проєкт електропостачання від енергокораблів.

Про це повідомляється у пресрелізі АТ "ЕКУ"

"Державний енерготрейдер АТ "Енергетична компанія Україна" (АТ "ЕКУ") підписав із турецькою компанією Karpowership меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у сфері електропостачання та використання плавучих електростанцій для подолання енергодефіциту в Україні", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що компанії спільно з національними та міжнародними організаціями планують розробити проєкт щодо фінансування та запуску 500 МВт електричної потужності від енергокораблів.

"Цією потужності може бути достатньо для забезпечення електроенергією 1 мільйона сімей в Україні", — зазначається в пресрелізі.

Зокрема, в межах співпраці розглядаються варіанти розташування енергокораблів біля берегів Молдови та Румунії, приєднання до їх електромереж та передачі струму до енергосистеми України через міждержавні лінії електропередачі. Для оцінки зазначеної можливості планується залучити уряди Молдови та Румунії.

"Karpowership радий співпрацювати з АТ "ЕКУ" задля пом’якшення енергетичної кризи в Україні. Енергокораблі є швидким, надійним і гнучким рішенням для зменшення дефіциту електроенергії в країні, і ми готові підтримати Україну в отриманні необхідної енергії якнайшвидше", — зазначила Зейнеп Харезі, комерційний директор Karpowership.

Гендиректор АТ "ЕКУ" Віталій Бутенко зауважив, що енергосистема України зазнала вже 12 масованих російських атак.

"Дефіцит електроенергії внаслідок пошкодження генеруючої інфраструктури України зростає. Поки війна триває, будівництво нових енергоблоків для відновлення втрачених або пошкоджених генеруючих потужностей є неможливим, і нам потрібно шукати інноваційні рішення для подолання поточної кризи", — наголосив він.

За його словами, новий проєкт дозволить покращити ситуацію з енергопостачанням в Україні.

"Технологія Karpowership дозволяє відносно швидко розгортати нові генеруючі потужності з метою цільового спрямування до української мережі. Ми віримо, що це може призвести до зміни парадигми вирішення енергетичної кризи в Україні під час російських атак на інфраструктуру", — зазначив Бутенко.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

У ніч із 25 на 26 січня та вранці 26-го січня російські військові здійснили масований ракетний удар по території України. Силами і засобами протиповітряної оборони Збройних Сил України знищено 47 крилатих ракет, 20 з них в районі столиці. Крім того, три із чотирьох керованих авіаційних ракет Х-59 не досягли своїх цілей.

До цього енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога.

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні повідомлялось, що через російські обстріли з ладу виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

23 листопада, коли Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергоінфраструктурі України, по всій країні запровадили аварійні відключення світла. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку. Світло вимкнулось уМолдові. 5 грудня Росія знову обстріляла ракетами об’єкти критичної інфраструктури України. Росіяни випустили понад 70 ракет, українські військові збили понад 60. В країні почались перебої зі світлом та водопостачанням. Одна з ракет впала на території Молдови.

16 грудня РФ випустила по Україні 76 ракет, ППО знищили 60. У низці регіонів запровадили аварійні відключення світла. За три дня, 19 грудня, Росія здійснила атаку дронами, випустивши по Україні понад 30 безпілотників іранського виробництва.

Міжнародні організації та уряди країн відправляють Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

Електроенергія. Усі останні новини

Вибір редакції

На початок