Навчання під час війни: Міністр освіти назвав досвід Черкащини цінним

Навчання під час війни: Міністр освіти назвав досвід Черкащини цінним

Навчання під час війни: Міністр освіти назвав досвід Черкащини цінним
Суспільне Черкаси

Досвід організації освітнього процесу на Черкащині під час війни Міністр освіти України Сергій Шкарлет назвав цінним для інших регіонів. Сьогодні, 26 січня, він побував в області з робочою поїздкою.

За його словами, укриттям на Черкащині забезпечені 82% шкіл, на очній чи змішаній формі навчаються 72% дітей.

"Наразі маємо абсолютно рекордну ситуацію по зростанню рівня довіри батьків до влади, до освітян, до безпеки закладів освіти. Станом на 1 вересня приблизно 60 відсотків батьків давали згоду на те, що діти підуть навчатись на змішану або очну форму навчання. На перше лютого очікуємо близько 78 відсотків", — зазначив Сергій Шкарлет.

Саме питання безпеки було вирішальним при виборі форми визначення рівня освітніх досягнень випускників, пояснив Міністр:

"У листопаді ми винесли на громадське обговорення вдосконалену форму національного мультипредметного тесту, який би дав можливість дітям з різним рівнем підготовки готуватися для вступу за дещо розширеним форматом".

Що відомо

  • Триває обговорення щодо форми і термінів складання національного мультипредметного тесту для випускників 2023 року. Обов’язковими предметами є українська мова та математика, щодо решти – визначаться згодом, розповіла Суспільному проректорка з питань ЗНО інституту післядипломної освіти Наталія Лісова.
  • Міністерством освіти і науки запропонувало два варіанти складання національного мультипредметного тесту, зазначила Наталія Лісова:

1 варіант

Законопроєктом МОН запропоновано, щоб випускники 2023 року складали чотири предмети:

1) українську мову

2) математику

3) історію України

4) іноземну мову

2 варіант

Комітет з питань освіти і науки ВРУ пропонує до складання два обов’язкові предмети:

1) українську мову

2) математику

І два предмети на вибір: іноземна мова або історія та хімія, фізика чи біологія.

  • Український центр оцінювання якості освіти готується до різних варіантів. Остаточний документ невдовзі має затвердити Верховна Рада.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок