У Запоріжжі пропонують перейменувати сквер Яланського на честь Дениса Тарасова

У Запоріжжі пропонують перейменувати сквер Яланського на честь Дениса Тарасова

У Запоріжжі пропонують перейменувати сквер Яланського на честь Дениса Тарасова
Денис Тарасов на фоні сквер Яланського. Фото: Fb/Парк Яланского Запорожье та Fb/Денис Тарасов

Сквер Яланського у центрі Запоріжжя пропонують перейменувати на честь відомого громадського діяча Дениса Тарасова, який загинув у боях за Україну.

Про це, 25 січня, повідомив депутат Запорізької міської ради Михайло Прасол на своїй сторінці у Facebook.

Депутат вніс на розгляд сесії Запорізької міськради відповідний проєкт рішення "Про перейменування скверу Валентина Яланського на сквер Дениса Тарасова".

У Запоріжжя хочуть перейменувати сквер Яланського
Денис Тарасов, лютий 2022 року. Особистий архів Володимира Хоменка

"Денис Тарасов найбільш активно протистояв ліквідації та забудові скверу Яланського у центрі нашого міста. Ми добре знаємо його невтомну працю, щоб зберегти парк у центрі Запоріжжя", - написав на своїй сторінці у Facebook депутат.

У Запоріжжя хочуть перейменувати сквер Яланського
Михайло Прасол, депутат Запорізької міської ради. Фото: facebook.com/prasol.mihail

В коментарі Суспільному Михайло Прасол зазначив, що ще 9 січня відправив проєкт рішення до Управління по роботі з депутатами. Але з депутатами це питання ще не обговорював:

"Вшанування пам'яті Дениса Тарасова саме сквером – це важливо. Це питання тільки внесено, треба ще пройти комісії, щоб депутати долучилися, обговорили це питання, проголосували і прийняли рішення".

Як раніше повідомляло Суспільне, Денис Тарасов загинув 8 січня. З перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну він вступив до лав територіальної оборони. У цивільному житті Денис був адвокатом та президентом громадської організації “Запорізька правозахисна ліга “Універсал”.

Що відомо

  • Земля під сквером Яланського знаходиться у довгостроковій оренді у товариства "Ленд Девелопмент", яким керує бізнесмен Володимир Кальцев. У 2018 році він оголосив, що планує звести тут торгово-розважальний центр із парком. 7 серпня того ж року у парку Яланського були спиляні майже всі багаторічні дерева, після чого у парку відбулись численні акції протесту проти будівництва. До сьогодні підприємець не реалізував свій проєкт.
  • Містяни кілька разів організовували у сквері екологічні акції з висадкою дерев, зелену зону назвали "Парком громади". Але у 2020 році невідомі спиляли близько ста дерев, висаджених протягом 2018-2019 років під час громадських екоакцій.
  • Денис Тарасов особисто опікувався майбутнім парком. У січні 2021 року він виступив співорганізатором акції "Різдвяна алея", де містяни висадили близько 20 хвойних дерев у парку.
  • У грудні 2021 році Тарасов зареєстрував петицію про створення сучасного парку на місці скверу Яланського. Ця петиція зібрала необхідну кількість голосів за 15 днів. Та 21 січня у Запорізькій міськраді повідомили, що не розглядатимуть питання про сквер Яланського до остаточного рішення суду.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Вибір редакції

На початок