Концерт російського піаніста Дениса Мацуєва, який підтримує вторгнення Росії, скасували у Відні

Концерт російського піаніста Дениса Мацуєва, який підтримує вторгнення Росії, скасували у Відні

Концерт російського піаніста Дениса Мацуєва, який підтримує вторгнення Росії, скасували у Відні
Фото: Matthew J. Lee/Getty Images

Концертна зала Konzerthaus у Відні скасувала концерт російського піаніста Дениса Мацуєва, призначений на 16 лютого. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Telegram.

"Дякуємо, що чуєте нас! У Відні скасували концерт відомого російського піаніста Дениса Мацуєва, який підтримує агресію РФ проти України. Це артисти та пропагандисти з ряду нетребків-піонтковських. Тому їм не місце в цивілізованих країнах", – написав він.

Замість росіянина зіграє французький піаніст Олександр Канторов, який засуджує російську агресію та був учасником благодійних концертів на допомогу Україні.

Причини скасування виступу Мацуєва не вказуються.

Однак на сайті Мінкульту зазначили, що раніше європейські та американські зали неодноразово скасовували концерти Дениса Мацуєва та деяких інших російських виконавців, які публічно підтримали військову агресію в Україні.

відень концерт піаніст мацуєв
Концерт російського піаніста Дениса Мацуєва скасували у Відні. Фото: John Berry/Getty Images

"Хочу ще раз нагадати, що культура – це зброя. Особливо це підкреслюють у Росії. Але цивілізований світ не може мати нічого спільного з вбивцями українців. Адже росіян їхня "велікая культура" так нічому доброму і не навчила", – додав Ткаченко.

"Наше слово — Любов": росіяни станцювали під ONUKA, використавши пісню без дозволу

Після початку повномасштабної війни в Україні, швейцарський Фонд Сергія Рахманінова виключив Мацуєва зі своєї ради. А Латвія внесла його та ще 24 інших російських діячів культури до списку персон нон-ґрата.

Денис Мацуєв у 2014 році підписався під відкритим листом на підтримку анексії Криму, а також неодноразово висловлювався зі схваленням політики Путіна, зокрема щодо України. Піаніст входив до ініціативної групи з висунення Путіна кандидатом в президенти 2018 року та до робочої групи з підготовки поправок до Конституції Росії.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок