Як рятуватись, якщо будинок зруйнувала російська ракета. У ДСНС дали поради

Як рятуватись, якщо будинок зруйнувала російська ракета. У ДСНС дали поради

Як рятуватись, якщо будинок зруйнувала російська ракета. У ДСНС дали поради
Будинок у Дніпрі після ракетного обстрілу РФ, 14 січня 2022 року. Суспільне Дніпро

Спробувати якнайшвидше покинути будівлю, але не користуватися ліфтом, за можливості попередити інших про небезпеку, зберігати спокій та не створювати тисняву під час спуску сходами. У Міністерстві внутрішніх справ опублікували поради українцям, як діяти у разі загрози обвалу будинку внаслідок ракетних обстрілів російськими військами.

Про детальний алгоритм цих дій розповів в етері телемарафону Суспільне. Спротив заступник командира державного воєнізованого гірничорятувального загону ДСНС України Сергій Бицко.

— Якщо ракета влучає у будинок, що треба робити мешканцям, які опиняються під завалами?

— Насамперед потрібно оглянути своє тіло, щоб розуміти, чи є кровотеча. Якщо є, її потрібно зупинити. Для цього необхідні якісь матеріали, які є поруч, чи зробити собі натискання рукою. По-друге, варто зрозуміти, чи маєте навколо себе простір для того, щоб рухатись. Якщо є прохід і ви можете прийняти більш-менш зручне положення, то це потрібно зробити, адже невідомо, скільки ще триватимуть роботи, поки вас знайдуть. Час від часу рухайте кінцівками, пальцями рук та ніг, аби поліпшувати кровообіг. Якщо бачите якусь ковдру чи одяг, то накиньте на себе. Зима, мінусова температура, потрібно захищати себе від холоду. І найголовніше — не втрачати надію, що до вас прийдуть рятувальники. Найгірший результат, коли людина зневірилась і вважає, що для неї все закінчилось.

— Що робити людині, яка опинилася у тій частині будинку, яку не зруйнувала ракета, але вихід заблокований?

— Не потрібно намагатися самостійно вийти, тому що ви наражатимете себе на небезпеку. Зруйнована будівля нестабільна, якщо ви будете самостійно вибиратись — може далі зруйнуватися якийсь поверх. Тому знайдіть зручне місце та чекайте на рятувальників. У перші миті ми завжди працюємо там, де є людина, виконуючи хвилини тиші. Під час цих хвилин людині потрібно якомога сильніше або голосом, або якимось стуком чи свистком не припиняти подавати сигнали, щоб вас побачили та почули.

— Навіть, якщо ми маємо доступ до сходів, але не знаємо, що на нижніх поверхах, все одно краще не користуватися ними, а перебувати на тому місці, де застав обстріл?

— Так. Якщо є доступ побачити рятувальника у вікно або через якийсь отвір, то потрібно подати сигнал, щоб вас почули. І вже після цього або автовежею, або люлькою крана вас будуть евакуювати.

— Як правильно мають діяти люди, які перебувають ззовні й бачать руйнацію?

— Якщо людина ззовні побачила те, що трапилось і знає, що десь були люди, то вона має повідомити про це рятувальників, надати інформацію про кількість та місця знаходження людей. Це дасть нам змогу у правильному напрямку швидко здійснювати роботу.

— Чи можна до приїзду рятувальників починати когось діставати з-під завалів?

— З досвіду скажу, що таке відбувається завжди. Люди, які опиняються поруч, завжди приходять на допомогу. Це не спинити, але все ж таки це робота рятувальників, адже такими діями ви наражаєте себе над небезпеку.

Що відомо

  • За даними Мінреінтеграції, станом на кінець 2022 року в Україні внаслідок нападу армії РФ було зруйновано понад 140 тисяч житлових будинків.

Читайте також

  • "Це не перешкода у роботі": історія реабілітолога з Рівного, який має 1% зору
  • Як укріплюють кордон на Рівненщині та чим допомагають бобри. Пояснює начальник ОВА
  • Три години на тести, історія України — не обов'язкова: яку модель НМТ-2023 запропонували в Міносвіти

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок