Збірна України без Дар'ї Білодід розпочне міжнародний сезон з дзюдо: склад на Гран-прі в Португалії

Збірна України без Дар'ї Білодід розпочне міжнародний сезон з дзюдо: склад на Гран-прі в Португалії

Збірна України без Дар'ї Білодід розпочне міжнародний сезон з дзюдо: склад на Гран-прі в Португалії
International Judo Federation

До кінця тижня в Алмаді на татамі вийдуть 16 українських збірників.

Збірна України з дзюдо вирушила на свій перший турнір серії Гран-прі у новому році. Про це повідомляє Федерація дзюдо України.

Усього в португальських змаганнях, що проходитимуть 27-29 січня, візьмуть участь понад 500 спортсменів з 81 країни. Україна буде представлена в складі 16 спортсменів та спортсменок, серед яких не опинилося лідерки збірної Дар'ї Білодід.

Присутні в складі Богдан Ядов (вагова категорія - до 66 кг), єдиний український медаліст минулорічних змагань в Алмаді, де він здобув "бронзу". Ввійшла до складу й 18-річна Єлизавета Литвиненко (до 78 кг), яка цього місяця потрапила до номінації "Зірка, що сходить" від Міжнародної федерації дзюдо.

За свою восьму нагороду на змаганнях серії Гран-прі в Португалії боротиметься Яків Хаммо (понад 100 кг). Змагатимуться цього тижня й Наталія Чистякова з Дільшотом Халматовим, що минулого року здобули свої дебютні медалі ("бронзу" та "срібло" відповідно) на турнірах серії Грендслем.

Місце Білодід у ваговій категорії до 57 кг у заявці посіла 20-річна Анастасія Чижевська. Для неї турнір в Алмаді стане дебютним на рівні Гран-прі.

У ФДУ зазначають, що частина команди після початку сезону в Алмаді вирушить до Парижа на турнір серії Грендслем на старті лютого. Решта команди має повернутися до України.

Склад України на турнір Гран-прі в Алмаді

 • Жінки: Анастасія Чижевська (до 57 кг), Анастасія Антіпіна (до 63 кг), Наталія Чистякова (до 70 кг), Єлизавета Литвиненко, Юлія Курченко (обидві - до 78 кг), Руслана Булавіна, Христина Гоман (обидві - понад 78 кг)
 • Чоловіки: Артем Лесюк, Дільшот Халматов (обоє - до 60 кг), Богдан Ядов, Каро Марандян (обоє - до 66 кг), Олександр Кошляк, Владислав Казіміров (обоє - до 73 кг), Гєворг Манукян (до 81 кг), Антон Савицький (до 100 кг), Яків Хаммо (понад 100 кг)

Розклад змагань

П’ятниця, 27 січня:
 • Жінки: до 48 кг, до 52 кг, до 57 кг
 • Чоловіки: до 60 кг, до 66 кг
Субота, 28 січня:
 • Жінки: до 63 кг, до 70 кг
 • Чоловіки: до 73 кг, до 81 кг
Неділя, 29 січня:
 • Жінки: до 78 кг, понад 78 кг
 • Чоловіки: до 90 кг, до 100 кг, понад 100 кг

Що відомо

 • Впродовж сезону-2023 відбудуться чотири турніри серії Гран-прі, що їх також прийматимуть австрійський Лінц, таджикистанський Душанбе й хорватський Загреб.
 • Світову першість цього року від 7 травня прийматиме катарська Доха. На минулорічному чемпіонаті Україна здобула одну медаль - "бронзу" Єлизавети Литвиненко в категорії до 78 кг.
 • Дар'я Білодід у кар'єрі здобувала п'ять медалей на турнірах серії Гран-прі. З них три - найвищого ґатунку, ще одна - срібного.
На початок