У Росії ліквідували Московську Гельсінську групу. У ЄС відреагували

У Росії ліквідували Московську Гельсінську групу. У ЄС відреагували

У Росії ліквідували Московську Гельсінську групу. У ЄС відреагували
Фото: ілюстративне, Рixabay

25 січня Мосміськсуд ліквідував Московську Гельсінську групу – найстарішу правозахисну організацію в Росії, яка працювала з 1976 року. Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив про черговий наступ на права людини в Росії.

Як повідомляє Радіо Свобода, позов про ліквідацію подав Мін'юст. Під час позапланової перевірки відомство знайшло порушення, які називають "грубими та непереборними законним способом".

Мін'юст обґрунтував свою вимогу ліквідувати Московську Гельсінську групу тим, що організація працювала в тому числі поза Московським регіоном, де зареєстрована. Також відомство стверджує, що статут організації не відповідає актуальним вимогам законодавства, а під час перевірки Мін'юсту не було надано повного пакета необхідних документів.

За інформацією видання, справу розглядав той самий суддя, який рік тому ухвалив рішення про ліквідацію правозахисного центру "Меморіал", і на ухвалення рішення йому знадобилося менше ніж 20 хвилин.

Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель назвав рішенням суду черговий наступ на права людини в Росії.

"Рішення про закриття Московської Гельсінської групи – черговий наступ на права людини в Росії. Кремль поширює свою агресію в Україні на політичні репресії вдома, змушуючи правозахисників мовчати, пригнічуючи громадянське суспільство та голоси, які заперечують авторитаризм і війну", — написав він у Twitter.

Читайте також

Україна отримає роту танків Leopard від Німеччини та 31 Abrams M1 від США. 336 день війни. Онлайн

На початок