"Усі показали характер". Тренер чоловічої збірної з біатлону – про медаль Дудченка та індивідуальну гонку на ЧЄ-2023

Ексклюзивно
Скріншот з відео Дмитра Євенка

Ексклюзивний коментар Юрая Санітри для Суспільне Спорт.

Чоловіча збірна України з біатлону розпочала чемпіонат Європи-2023 у швейцарському Ленцергайде з медалі в індивідуальній гонці. "Срібло" завоював Антон Дудченко, який з однією штрафною хвилиною фінішував другим.

У топ-20 гонку завершили Артем Тищенко (12-те місце) та Богдан Цимбал (19). Артем Прима посів 37-му позицію, Тарас Лесюк – 46-ту, а останнім з українців фінішував Денис Насико (64).

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи з біатлону в Україні. Дивіться усі гонки наживо тут.

Медаль Дудченка та загалом результати українських біатлоністів у коментарі Суспільне Спорт оцінив старший тренер чоловічої команди Юрай Санітра.

Що сказав після гонки Санітра

• Про виступи українців

"Хлопці усі боролися, конкуренція дуже сильна: сім норвежців на старті, шість німців. Не так легко було досягти такого результату. Радий, що всі показали характер на трасі. А щодо Антона, він їхав від початку з метою впоратися зі стрільбою, він добре визначив темп. Шкода, що був той один промах: міг і з чистою стрільбою пробігти. Але думаю, що й так для нього це найкращий результат у кар'єрі, перша медаль на великому турнірі. Тому треба його привітати з цим результатом.

Що стосується інших спортсменів, то Артем Прима мав дуже добрий вигляд на трасі, але трохи не впорався зі стрільбою. Артем Тищенко теж показав дуже хороший результат, зважаючи на пізній стартовий номер. У цій гонці Насико та Лесюк не так впоралися зі стрільбою. Загалом по команді: я задоволений, будемо готуватися до наступних стартів".

• Про складність траси

"По-перше, знаходимося на висоті 1450 м над рівнем моря – це уже дуже сильний суперник. По-друге, тут дуже довгі підйоми, спуски з поворотами, траса така, яка дуже добре перевіряє фізичний стан. Добре, що на стрільбищі не було вітру сильного, трохи сонце впливало на стрільбу. А щодо траси, то скажу, що це одна з найскладніших, які я бачив у Європі".

• Про наступні гонки

"Перший старт дуже допоможе, будемо готуватися далі. Трохи уже можемо думати про тактику та стратегію, як правильно розподілити старти до чемпіонату світу. І там хочемо показати себе якнайкраще, будемо дивитися у перспективі з метою виступу на чемпіонаті світу".

• Про перспективи повернення Дмитра Підручного

"Підручний тішить. Я упевнений, що коліно йому дозволить стартувати на Кубку IBU і він приєднається до команди на чемпіонаті світу".