Приблизно 800 окопних свічок у день виготовляють волонтери у Полтаві. Їх майже щодня передають військовим на фронт. Займатися цим почали із середини жовтня, розповіла Суспільному волонтерка Наталія Шевченко.
У чайниках на буржуйці розтоплюють парафін із воском. Далі заливають його у вже підготовлені металеві банки. Так четверо волонтерів працюють в одному з туристичних кемпінгів на околиці Полтави.

"В середньому за день заливаємо зараз, коли удвох з Романом, 150–200 кілограмів (парафіну – ред.). Це в середньому десь 700–800 баночок. Кожна баночка – це десь 3,5, 4, 5 годин тепла", — каже волонтер Сергій Мелешко.
Виготовляти окопні свічки ці волонтери почали із середини жовтня минулого року, розповіла Наталія Шевченко.

"Одного разу до нас приїхала сюди кума і каже: «У нас картону є відходи, може б ви свічками зайнялись?» Я знайшла у Facebook Людмилу Теймуразян. Якраз на Покрову ми варили тут вареники військовим, і вона нам провела тоді майстер-клас. Наші дівчата і хлопці зацікавились, ми спробували. Перша наша спроба була – це 20 свічок, далі 40", — говорить волонтерка Наталія Шевченко.

Сировину для свічок, зокрема, металеві баночки та картон, приносять полтавці. Парафін купляють за гроші благодійників, каже Наталія Шевченко.
"На картку надходять кошти і 20, і 30 гривень. Але був випадок на тому тижні. Наш друг, він військовий – Денис Соболь, у нього був день народження. І в Facebook він виставив акцію «Поздоровте мене з днем народження». І кошти, які йому надійшли на картку, він нам (передав – ред.) – 10 тисяч гривень. То в той же день нам відправили парафін. Тобто людей небайдужих багато", — каже волонтерка Наталія Шевченко.
Використовують для виготовлення свічок і природні матеріали, зокрема, шишки. За понад три місяці роботи волонтери використали тисячу тонн парафіну та зробили близько 6,5 тисяч окопних свічок, розповів Сергій Мелешко.

"Це приблизно 20 тисяч годин тепла бійцям. Оці свічки буквально на наступний день їдуть прямо на передову. У нас пріоритет – це тільки передова.Тільки прийшов парафін, все кидаємо, їдемо лити, бо без тепла там хлопцям ніяк", — говорить волонтер Сергій Мелешко.
"Скільки незнайомих людей дзвонить і кажуть: «Ми знаємо, ви робите свічки. Нам треба на оту бригаду, нам треба на оту». І ми не зупиняємося ні на хвилину", — каже волонтерка Наталія Шевченко.