У Хмельницькому почали більше звертатися до офтальмологів. В чому причина

У Хмельницькому почали більше звертатися до офтальмологів. В чому причина

У Хмельницькому почали більше звертатися до офтальмологів. В чому причина
Фото ілюстративне

Сухість, відчуття печіння і зорова втома. Із такими скаргами хмельничани звертаються до офтальмолога. Серед причин – недотримання правил освітлення і гігієни зору. Як зберегти очі, зокрема, в умовах відключення електроенергії, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Семикласник Дмитро виконує домашнє завдання з української мови. Розповідає, як навчається під час вимкнення електроенергії: "Настільну лампу я підключаю до блоку живлення, блок живлення – до акумулятора, і, коли вимикають світло, я можу продовжувати робити домашнє завдання".

Достатня кількість освітлення береже очі від перенапруження, а його відсутність провокує зорову втому, каже лікарка-офтальмолог Діана Гвоздовська. І розповідає, як правильно при вимкненні електроенергії, зокрема, читати книгу: "Використовувати за можливості більше ламп, щоб було достатньо освітлення. Лампа не повинна бути прямо направлена на очі, або безпосередньо направлена на саму книгу, потрібно просто додаткове бокове освітлення. Чим більше цього освітлення, тим краще".

На прийом до офтальмолога прийшла хмельничанка Маріна. Дівчина скаржиться на погіршення зору і дискомфорт в очах. Розповідає: "Я студентка, і майже вся робота в мене в комп’ютері, тому що дистанційне навчання. А з відключенням електрики, навіть якщо я піду кудись у кафе, все одно освітлення там не настільки яскраве, як мені потрібне для навчання. Почався біль в очах, вони червоніють, печуть і чухаються".

Після огляду Маріна розповідає про поради офтальмолога: "Сказала лікарка капати краплі для очей зволожуючі, щоб не так сильно пекли й чухалися, і в нічний час не сидіти за комп’ютером".

За словами лікарки Діани Гвоздовської, до офтальмолога стали частіше звертатися пацієнти молодого віку з різними скаргами: "Почали з’являтися сухості, відчуття печіння, дискомфорту, втоми, особливо ближче до кінця дня. Втоми саме після такого освітлення, навантаження на зір гаджетами, розмитість, відчуття піску чи стороннього тіла. Таких хворих почало з’являтися дедалі більше".

Аби позбутися дискомфорту і зберегти зір в умовах вимкнення електрики, офтальмолог радить дотримуватися правил освітлення і гігієни зору, а ще відпочивати від гаджетів і робити гімнастику для очей.

Знає про спеціальні вправи семикласник Дмитро: "Ці вправи мені порадив лікар, і коли в мене втомлюються очі, я їх виконую".

Вправи для очей, каже офтальмолог, варто робити до чотирьох разів на день.

Авторка: Ярослава Антошевська.

Читайте також

  • На Хмельничиині стартував проєкт «Бабусині зайці». Що це і для кого
  • Три лікарні Хмельниччини отримали нові реанімобілі
  • COVID-19: на Хмельниччині за тиждень зареєстрували 184 нових випадки

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок