Папа Римський у Ватикані вперше зустрівся з делегацією Всеукраїнської ради церков

Папа Римський у Ватикані вперше зустрівся з делегацією Всеукраїнської ради церков

Папа Римський Франциск у Ватикані зустрівся з представниками церков України, 25 січня 2023
Папа Римський у Ватикані вперше зустрівся з представниками Всеукраїнської ради церков. Фото: Твіттер Епіфанія

Папа Римський Франциск 25 січня у Ватикані вперше зустрівся з делегацією Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій (ВСЦіРО). Про це повідомляють Vatican News.

Зустрічаючись у Ватикані з очільниками та представниками українських Церков і релігійних організацій, Папа Франциск назвав знаком миру та джерелом надії той факт, що віруючі різних віросповідань в Україні об’єднують зусилля на служінні народові, зраненому війною.

"Дякую вам за цю вашу єдність, це для мене багато значить. Це схоже до дітей в сім’ї, де один є там, інший — деінде, але коли мама хвора, всі збираються разом", — сказав Понтифік.

За його словами, у цьому випадку не йдеться про єврейську, ісламську, християнську, православну чи католицьку Україну, але про "неньку Україну", задля якої всі гуртуються разом.

За словами Папи, він із дитинства знайомий з українською літургією, й відтоді зростає його симпатія до України.

"Це давня симпатія, що виросла, і це мене ще більше наближає до вас. Не сумнівайтеся, я молюся за вас! Ношу вас у моєму серці та благаю Бога, щоби Він змилувався над цим настільки відважним народом!" — сказав Франциск.

Представники українських Церков та релігійних оргпнізацій попросили Папу продовжити молитву про Україну та боротьбу за правду. Про це у Твіттер повідомив Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній.

"Як ВРЦіРО ми справді зібрані разом подібно до дітей, що збираються звідусіль, коли хворіє мати. Таку аналогію вжив Папа Франциск під час нашої зустрічі сьогодні ранком. Ми є різні, але наша Мати — Україна. Просили Папу продовжити молитву про Україну і боротьбу за правду", — написав Епіфаній.

Це перший такий візит українського міжконфесійного об’єднання до Апостольської Столиці. Попередня зустріч ВРЦіРО з Єпископом Риму відбулася в Києві 24 червня 2001 року, в рамках візиту в Україну святого Івана Павла ІІ, нагадують Vatican News.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Читайте також

Папа Римський розплакався, коли молився за мир в Україні. Як це було

Папа Римський закликав молитися за українських дітей та мир в Україні

"Це глобально": Папа Римський не бачить швидкого кінця війни в Україні

Папа Римський згадав про Україну, коли говорив про бажаний подарунок на Різдво

Про війну, Папу Римського та священників у Криму: інтерв'ю з одеським католицьким єпископом

На початок