"Окупанти вже посилюють тиск": Зеленський закликав союзників поквапитись із передачею бронетехніки

"Окупанти вже посилюють тиск": Зеленський закликав союзників поквапитись із передачею бронетехніки

"Окупанти вже посилюють тиск": Зеленський закликав союзників поквапитись із передачею бронетехніки
Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Російський режим готує нову хвилю наступу на Україну, відтак Україна потребує значного розширення постачань від союзників військової техніки, зокрема танків.

Про це під час звернення 24 січня заявив президент Володимир Зеленський.

"Росія готується до нової хвилі агресії — з тими силами, які вона здатна мобілізувати. Зараз окупанти вже посилюють тиск на Бахмутському, Вугледарському та інших напрямках. А хочуть посилити тиск масштабніше. Щоб не визнавати помилковість агресії, господарі Росії хочуть кинути більше своїх людей і техніки в бойові дії", — сказав президент.

Він висловив сподівання на глибшу взаємодію України з її союзниками.

"Ми всі у вільному світі маємо посилювати нашу співпрацю, щоб не лише відповісти на чергові російські злочинні дії. Хоча це буде, звичайно. Буде відповідь. А щоб настільки, наскільки можливо, не допустити нових російських злочинних дій. Ініціатива у війні має залишатися за нашими силами", — наголосив політик.

Зеленський повідомив, що провів переговори з президентом Франції Емманюелем Макроном, подякувавши тому за військову підтримку, зокрема передачу артилерії та бронетехніки.

"Дякую пану президенту за готовність посилити українську протиповітряну оборону, розширити нашу бронетанкову співпрацю. Саме цей бронетанковий елемент стає дедалі вагомішим для ситуації на фронті. Так само, як і артилерійський", — зауважив президент.

Глава України також подякував за пакет військової допомоги президенту Фінляндії, який 24 січня відвідав Київ.

"Є новий пакет підтримки від Фінляндії, зокрема оборонної. Є готовність посилювати санкції проти Росії та долучитися до наших дипломатичних ініціатив. Є бачення того, як можемо з користю для наших країн використати цей рік для співпраці в межах європейських та євроатлантичних інституцій", — розповів гарант.

За його словами Україна потребує розширення постачань бронетехніки, у тому числі й танків.

"Важливо бачити реальність: справа не в п’яти, чи десяти, чи п’ятнадцяти танках. Потреба більша. Ми щодня робимо все, що необхідно, щоб заповнити дефіцит. І я дякую кожному й кожній, хто нас у цьому підтримує. Однак дискусії потрібно завершувати рішеннями. Рішеннями про реальне посилення нашої оборони проти терористів. Необхідна кількість танків у союзників є. Коли буде необхідна вага рішень, будемо раді подякувати за кожне вагоме рішення", — наголосив Зеленський.

Президент також привітав працівників Зовнішньої розвідки України з їхнім професійним святом.

"Сьогодні я спеціально відзначив нагородами працівників розвідки. Звичайно, прізвища й конкретні підстави для цього нагородження називати публічно не можу, але це за те, що дає змогу нашій державі бачити й розуміти більше. І я хочу привітати всіх наших розвідників — тих, хто розширює можливості України та істотно зменшує можливості ворога. Дякую вам за службу!", — сказав він.

Окрім того, гарант нагадав про звільнення низки державних посадовців, пообіцявши продовжити за необхідності ухвалювати такі рішення і в майбутньому.

"Сьогодні суспільство побачило чергові кадрові рішення, які були ухвалені. Я підкреслю це слово — "чергові". Відповідні кроки будуть і надалі — кожен із них суспільство побачить і, я впевнений, підтримає. Будь-яка внутрішня проблематика, яка заважає державі, прибирається й буде прибиратися. Це справедливо, це потрібно для нашого захисту й це допомагає нашому зближенню з європейськими інституціями", — наголосив Володимир Зеленський.

Читайте також

В Україні звільнили низку державних службовців, РНБО запровадила санкції проти релігійних діячів. 335 день війни. Онлайн

На початок