Патенти в галузі науки й техніки: як пандемія та війна вплинули на діяльність Рівненської МАН

Патенти в галузі науки й техніки: як пандемія та війна вплинули на діяльність Рівненської МАН

Патенти в галузі науки й техніки: як пандемія та війна вплинули на діяльність Рівненської МАН
Павло Мінаєв розробив модель зволожувача для кисневих концентраторів, понад тисячу екземплярів використовують у лікарнях/Фото: Суспільне Рівне

Понад 64 патенти з галузі науки й техніки мають вихованці Рівненської Малої академії наук станом на початок 2023 року. Винаходи передусім стосуються приладів, військової та оборонної сфер, а також екології та збереження життя людей. Про це в етері Українського радіо Рівне розповів директор Рівненської Малої академії наук Олександр Андрєєв.

Усі патенти завірені інститутом інтелектуальної власності, зазначив директор Рівненської МАН:

"Останні півтора року відбувається патентування речей, які стосуються приладів, пристроїв, технічних систем, військової, оборонної сфери. Окрім того, важливими залишається тематика екології, очищення водойм та збереження життя людей (протипожежний захист в аварійних ситуаціях)".

Читайте також: Троє дітей з Рівного здобули перемоги на виставці "Майбутнє України". Які розробки вони презентували

Онлайн-формат конкурсів та виставок, на яких вихованці МАН презентують свої винаходи, зменшив прикладну роль розробок, розповів завідувач природничо-математичним відділом Рівненської МАН Євгеній Малиновський:

"Але на виставках, які проводились раніше офлайн, завжди були представники бізнесу, влади й вони звертали увагу на розробки дітей. Якщо взяти міжнародний досвід, то на Заході це норма, коли на подібні виставки приходять представники бізнесу і дивляться, що можна запровадити, яких дітей взяти до себе у майбутньому".

Читайте також: "InventorUA": семеро винахідників з Рівного стали призерами всеукраїнського конкурсу

Учні також долучаються до міжнародних конкурсів і в разі перемоги їх зараховують до міжнародної команди.

"У 2021 році в нас було два учасники — Ілля Пастушок та Михайло Мамчур. Вони взяли участь у п'яти міжнародних конкурсах — Туніс, Малайзія. На жаль, це був ковідний рік, тому участь була дистанційна. Вони отримали дуже багато нагород. У 2022 році Вікторія Москалик також представляла Україну в двох міжнародних конкурсах", — сказав Євгеній Малиновський.

Крім того, у Національному центрі "Мала академія наук України" проводять національний фінал конкурсу Олімпіада геніїв. Це міжнародний американський конкурс, фінал якого проходить в США, а Україна стала першою країною, яка проводить свій національний фінал.

"У в нас було представлено 23 роботи, з яких 17 отримали відзнаки. Це роботи з усієї області", — додав Євгеній Малиновський.

Читайте також

  • "Вашу картку заблоковано": у поліції Рівненщини розповіли, як поводитись із шахраями
  • До яких країн з Рівненщини найбільше експортували товари у 2022 році. Дані митниці
  • Хотіла помститись чоловікові: рівнянку засудили за фейкове замінування пошти

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок