Як на початку вторгнення у Люботині готувалися до опору окупантам: спогади

Як на початку вторгнення у Люботині готувалися до опору окупантам: спогади

Як на початку вторгнення у Люботині готувалися до опору окупантам: спогади
Ігор Гарькавенко та макет кулементу. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

На початку повномасштабного вторгнення харків'яни та жителі передмістя готувалися до опору окупантам, не знаючи, як події розгортатимуться далі. В Люботині під Харковом місцева спільнота робила коктейлі Молотова, вчилася поводитися зі зброєю та патрулювала вулиці, щоб виявляти диверсантів.

Ігор Гарькавенко змайстрував з труб штучний кулемет, його встановили на блокпості: "Надувні танки існують, а у нас — муляж кулемета". Як у Люботині гуртувалися на початку вторгнення — спогади Ігоря Гарькавенка.

Як на початку вторгнення у Люботині готувалися до опору окупантам: спогади
Кулемет на блокпості. Весна 2022 року. Фото надане співрозмовником

Ігор згадує: у перші дні повномасштабної війни не було розуміння, що буде далі. Зброї у людей майже не було, були мисливці з рушницями.

Жителі Люботина почали ділитися на групи: хто вміє стріляти, і ті, хто взагалі раніше зброю не тримав у руках — вчили один одного, як поводитися зі зброєю.

Муляж кулемета Ігор Гарькавенко зробив в перші дні повномасштабної війни. Його встановили на блокпості у місті Люботині. Макет за три дні зібрав з обрізків металевих труб та з ручок будівельних інструментів у власному гаражі, говорить Гарькавенко.

"Є доброзичливці, які здають координати. Ось там стоїть блокпост, на блокпості нічого немає, стоять хлопці з ножичками. А так скажуть кулемет — туди йти особливо не бажано", — пояснює Ігор.

На початку повномасштабної війни місцеві чоловіки оглядали вулиці та чергували на дахах будинків. До ймовірної зустрічі з росіянами Ігор готувався з сусідами — розповідає, разом збирали пляшки та робили коктейлі Молотова. У своєму районі чоловіки зробили 200 штук: як правильно, навчилися в інтернеті.

"Розкладали на місцевості — там де можна було їх використовувати. Біля центральних доріг — там, де могла пройти ворожа техніка, і чекали, зустрічали. Готові були", — каже чоловік.

Ігор Гарькавенко
Ігор Гарькавенко робив плити для бронежелетів. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Пізніше Ігор допомагав облаштовувати бліндажі — пиляв дерева та копав ями.

У своєму гаражі з підручних матеріалів робив й плити для бронежилетів. Зараз Ігор волонтерить — робить буржуйки для військових та допомагає збирати гуманітарну допомогу, а муляж кулемета тепер стоїть у нього в гаражі.

Читайте також

"Пошрамований" — подкаст про Харків під час повномасштабного вторгнення РФ

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок