"Ми втрачаємо якість навчання". Ректори мистецьких вишів скаржаться на онлайн-освіту

"Ми втрачаємо якість навчання". Ректори мистецьких вишів скаржаться на онлайн-освіту

Ексклюзивно
"Ми втрачаємо якість навчання". Ректори мистецьких вишів скаржаться на онлайн-освіту pixabay

Ректори музичних та мистецьких навчальних закладів України повідомили, що творчі іспити та конкурси музикантів відбуватимуться, здебільшого, онлайн через карантин, однак дистанційна підготовка до них негативно впливає на рівень знань.

Як розповіли вони в ефірі Радіо Культура, дистанційне навчання негативно впливає на знання студентів та викликає певні труднощі зі складанням іспитів.

"Ми втрачаємо якість навчання. До мене звертається багато учнів, які просто не в змозі підготуватися якісно до екзаменів. Ми вирішили питання тим, що дозволили при тому, що будуть дотримані усі антикоронавірусні норми, допустити їх особисто до інструментів, тому що люди не мають вдома органу, фортепіано чи ударних. Нашу специфіку не врахували. З теоретичними предметами дистанційне навчання можливе, а якісно підготувати людину, якщо вона не працює з викладачем наживо, в нашому випадку – ні. Ми чекаємо розпорядження київського міського голови стосовно допуску до навчання до 10 осіб з 1 червня. Втім, залишається проблема з оркестрами та хорами", - розповів ректор Національної музичної академії імені Чайковського Максим Тимошенко.

Ректорка Харківського національного університету мистецтв імені Котляревського Тетяна Вєркіна каже, що у їхньому закладі працюють досить активно, бо були мали досвід та були підготовлені до дистанційної освіти.

"Я впевнена, що сесію ми проведемо вчасно. Особливо, ми готуємося до зустрічі з випускниками бакалаврату та магістратури, тому що це має бути якимось святом. Сподіваємося, що ми їх побачимо і почуємо на сценах. Втім, якщо це буде неможливим, то ми підготувалися робити це дистанційно", - каже Тетяна Вєркіна.

В Одеській музичній академії групові заняття проводили через Zoom, студенти присилали свої записи у месенджерах.

"І оркестр, і хор майже не працюють, тому студентам розсилаються партії і вони їх самостійно вивчають і грають разом із керівниками. Ті, хто можуть грати, тому що, наприклад, в народному оркестрі є такі інструменти, які знаходяться в академії, а студенти поїхали додому і взяти, до прикладу, контрабас не могли. Скрипалі та віолончелісти працюють з партіями, але це неефективна робота", - каже ректор Олександр Олійник

За словами директора Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької Левка Закопця, випускні іспити 25-27 червня у закладі проходитимуть згідно з рекомендаціями. Школа готується заграти наживо і до цього готова, якщо ситуація не погіршиться, тоді іспити відбудуться онлайн.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше