У Харкові троє невідомих побили трансгендерну дівчину — правозахисники

У Харкові троє невідомих побили трансгендерну дівчину — правозахисники

Ексклюзивно
У Харкові троє невідомих побили трансгендерну дівчину — правозахисники
ЛГБТ-центр "Наш світ"

Наприкінці квітня у Харкові троє невідомих побили трансгендерну дівчину, після чого вона 10 днів пролежала в лікарні і звернулася за правозахисною допомогою 25 травня. Наразі вона знаходиться вдома і їй вже знайшли адвоката.

Як повідомив Суспільному експерт правозахисного ЛГБТ-центру "Наш світ" Олександр Зінченков, напад стався 24 квітня о 22:00, коли 24-річна трансгендерна дівчина поверталася додому.

"Вона приїхала з пізньої вечірньої зміни додому, вийшла біля табачного кіоску купити сигарет і до неї підійшли троє молодих людей. Спочатку до неї звернулися як до дівчини, вона відповіла і вони зрозуміли, що це не зовсім дівчина. Відразу почалися образи і зауваження щодо зовнішнього вигляду, вони ідентифікували її як хлопця", — розповів Зінченков.

За його словами, після цього дівчину почали бити: її штовхнули, кілька разів вдарили в обличчя, зламали ніс. Потерпіла відразу викликала правоохоронців, які приїхали швидко, але нападники встигли утекти, наздогнати їх не вдалося.

Зінченков розповів, що швидка забрала потерпілу до лікарні, де вона пролежала до 10 днів з переламаним носом, їй зробили операцію. Після цього вона ще раз звернулася до поліції Київського ВП ГУНП у Харківській області, щоб дізнатися номер своєї заяви і як просувається справа, однак на ці прохання "їй особливо нічого не відповіли".

"Ми припускаємо, що особливо ніяких дій з цього приводу не проводилося", — каже правозахисник.

Зінченков повідомив, що наразі дівчина знаходиться вдома і зверталася до приватного адвоката, який назвав завелику для неї суму, тому вона звернулася до правозахисного центру.

Нині центр працює з харківською правозахисною групою. Зінченков додав, що питання з адвокатом вже можна вважати вирішеним.

Суспільне звернулося за коментарем до пресслужби поліції Харкова, там пообіцяли розібратися і попросили передзвонити.

Що відомо

  • Наприкінці квітня в Житомирі побили 19-річного хлопця-трансгендера, який прийшов в образі дівчини на побачення з іншим хлопцем. Суспільне поспілкувалося з ним і його матір'ю.
  • 40% представників ЛГБТ-спільноти зазнали цькувань на території Європейського Союзу через сексуальну орієнтацію протягом року.
  • Україна посіла 36 місце за рівнем забезпечення прав сексуальних меншин у Європі.
  • Посольства США, Великої Британії, країн-членів ЄС та інших країн закликали Україну продовжувати захищати права лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів, людей-квір.

Вибір редакції

На початок