Відключення світла поза графіком: "Тернопільобленерго" прокоментувало

Відключення світла поза графіком: "Тернопільобленерго" прокоментувало

Відключення світла поза графіком: "Тернопільобленерго" прокоментувало
Суспільне Тернопіль

"Тернопільобленерго" прокоментувало звернення людей щодо відключень світла поза графіком. Пояснення з цього приводу опублікували на сайті компанії.

За словами, начальника інформаційно-консультаційного центру ВАТ "Тернопільобленерго" НазараКульчицького, споживачам варто орієнтуватися на основні та додаткові черги у графіку вимкнень, але цей графік не може бути точним.

"Необхідність застосування додаткових черг виникає постійно при збільшенні обсягу споживання електричної енергії або ж зменшенні дозволеної величини потужності на область. Крім того, графік не може бути абсолютно точним через кілька причин. По-перше, працівники, які вимикають чи вмикають обладнання, переїжджають з об’єкта на об’єкт, тому потрібний час для здійснення операції. По-друге, буває, що обладнання виходить з ладу через сильне перевантаження. Це пов’язано з тим, що енергосистема Тернополя та області будувалась не для того, щоб вимикати світло у мешканців, а щоб забезпечувати надійне енергозабезпечення. Також велике навантаження виникає при відновленні електропостачання, коли всі прилади у квартирах залишаються ввімкненими. Все це призводить до додаткових локальних аварій, усунення яких спричиняє затримки при включенні окремих ліній електропередачі. По-третє, підчас повітряної тривоги працівники не здійснюють операції з увімкнення чи вимкнення електрообладнання, адже перебувати на об’єкті електроенергетики небезпечно", – каже Назар Кульчицький.

Начальник інформаційно-консультаційного центру ВАТ "Тернопільобленерго" каже, що найчастіше споживачі звертаються з питанням, чому у них немає світла тоді, коли сусідніх будинках воно є.

"На жаль, у Тернополі та області є інтеграція житлової забудови з об’єктами критичної інфраструктури і багато ліній електропередачі поєднують одночасно й критичну інфраструктуру та будинки. Їх не можна вимикати, оскільки тоді світло вимкнеться і у лікарні чи котельній".

Читайте також

На початок