Відключення електрики у Полтаві: чи дозволяють відвідувачам працювати у кафе

Відключення електрики у Полтаві: чи дозволяють відвідувачам працювати у кафе

Відключення електрики у Полтаві: чи дозволяють відвідувачам працювати у кафе
Фото: Суспільне Полтава

Власники та менеджери деяких полтавських закладів харчування, у яких є генератори, дозволяють відвідувачам користуватися інтернетом та розетками під час відключень електрики. Окремої плати за це не беруть, розповіла Суспільному менеджерка одного із закладів Валерія Клименко.

Ольга Стенько прийшла до одного із кафе у Полтаві, аби попрацювати за ноутбуком. Полтавка працює переважно дистанційно з дому. Але через погодинні відключення електрики під час роботи, каже, виникають складнощі. Тому іноді шукає заклади, де є електроенергія чи генератор.

"Окрім світла, ще складнощі, бо потрібен нормальний сигнал інтернету, бо мобільний інтернет нестабільний зараз і мобільний зв'язок нестабільний. Я не можу покладатися на те, що зараз я підключу телефон – раз, мережа впала. А я в цей момент завантажую відео чи фото, і вся робота просто зводиться нанівець", — каже відвідувачка кафе Ольга Стенько.

У кафе підзарядити пристрої можна тоді, коли не відключають електрику. Потужності генератора вистачає на освітлення закладу, роботу кавомашини та кухні.

"Коли є світло, Wi-Fi працює. Багато людей просто приходять попрацювати, випити кави. Окремої плати за те, що вони працюють, ми не беремо", говорить офіціантка кафе у Полтаві Тетяна Щербак.

Відключення електрики у Полтаві: чи дозволяють відвідувачам працювати у кафе
У кафе підзарядити пристрої можна тоді, коли не відключають електрику. Фото: Суспільне Полтава

А в іншому полтавському кафе навіть під час відключення електроенергії можна скористатися розеткою, каже менеджерка.

"Ми відразу переключаємо із місцевого (живлення – ред.) на генератор. Тобто всі до всього готові. І забезпечення водою також у нас є. Коли був повний блекаут, то в нас було дуже багато відвідувачів, зранку всі приходили пити каву. Ми були до цього готові, так як ми купили подовжувачі, щоб гостям було зручно. У нас на кожному підвіконні є розетки, але їх недостатньо. Ми працюємо над тим, щоб навіть у такі моменти у нас був інтернет", — говорить менеджерка кафе у Полтаві Валерія Клименко.

За словами Валерії Клименко, додаткової плати за те, що відвідувачі користуються електрикою та інтернетом у закладі, немає. Не проситимуть покинути кафе і тих, хто нічого не замовляє.

"Кафе, ресторан, будь-який заклад може пускати людей до себе попрацювати без замовлення будь-яких страв, але в даному випадку бажано, щоб, звичайно, кафе мало якийсь інший квед про надання (послуг – ред.), щоб вони могли передавати в оренду ці столи, і вони їх просто передавали за додаткову оплату. Використання просто стола і світла – це не є послугами кафе", — каже юрист Тарас Захаров.

В Україні немає закону, який зобов’язує будь-які заклади надавати доступ до своїх приміщень та ресурсів, каже юрист.

Коли людина просто займає стіл, місце в цьому закладі, нічого не замовляючи, то по великому рахунку підприємець втрачає двічі. По-перше, коли він не отримує замовлення від людини, яка безпосередньо там сидить, і друге – це коли інші люди, які заходять, бачать, що немає вільно місця.Тому, на мою думку, підприємці повинні можливо затвердити, розробити якісь правила використання свого внутрішнього приміщення і просто пояснювати людям, що вони не є коворкінгами, вони не можуть просто надавати послуги оренди, заняття столів", — говорить юрист Тарас Захаров.

Аварійні та планові відключення електроенергії у країні запровадили із жовтня 2022-го року через пошкодження енергетичної інфраструктури російською армією.

На початок