Пригожин втрачає авторитет в очах російської влади — ISW

Пригожин втрачає авторитет в очах російської влади — ISW

Пригожин втрачає авторитет в очах російської влади — ISW
Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин, фото: AP

Засновник ПВК "Вагнер", Євген Пригожин почав втрачати довіру і авторитет у російського президента Володимира Путіна, після невдалих спроб захопити Бахмут.

Про це йдеться у звіті Американського інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики інституту заявили, що "зірка фінансиста групи "Вагнер" Євгена Пригожина почала заходити" після того, як він не зміг виконати обіцянки захопити Бахмут силами “вагнерівців”.

Путін, ймовірно, звернувся до Пригожина та його союзника, генерала армії Сергія Суровікіна з проханням продовжити зусилля, спрямовані на те, щоб зламати волю України та її західних партнерів після того, як російська армія зазнала невдач.

Водночас Міноборони і Генеральний штаб РФ на чолі з Сергієм Шойгу і генералом армії Герасимовим, відповідно, зосередили свою увагу на мобілізації російських резервістів і призовників та створенні умов для підвищення ефективності дій регулярних російських збройних сил, але вони не сподівалися досягти чогось вирішального восени і на початку зими 2022 року.

Читайте також: "Вода — розкіш". Чому жителі Бахмута не можуть собі дозволити прання і як цьому взялися зарадити волонтери

Путін вирішив дати Пригожину і Суровікіну шанс проявити себе, і показати що вони можуть зробити з мобілізованими в’язнями, з одного боку, і ракетними ударами, спрямованими на українську цивільну інфраструктуру, з іншого. Обидві спроби провалилися.

Після цього російський президент вирішив відмовитися від підтримки Пригожина і його нерегулярних сил і знову покластися на Міноборони і регулярну армію. Таке рішення, на думку експертів, маргіналізує групу "Вагнер" та угруповання "силовиків", які, тим не менш, продовжують воювати в Україні.

“Нещодавнє очевидне падіння авторитету і впливу Пригожина, ймовірно, відображає реальні обмеження його фактичної влади”, — зазначають аналітики.

Водночас вони вважають, що Пригожин навряд чи назавжди покине коло Путіна, "і він може піднятися, якщо Герасимов і його коло знову підведуть Путіна". Але наразі Пригожин, вочевидь, є "списаною" силою у кремлівському оточенні.

Зважаючи на попередні висновки, експерти кажуть, що дії Путіна повернули Росію на шлях відбудови своєї армії. Блоку НАТО варто було б звернути увагу на цей розвиток подій як на питання власної майбутньої безпеки, попри те, що він може сигналізувати для України.

Що відомо про ситуацію на східному фронті

Війська РФ 22 січня вели безуспішні наступальні дії на Лиманському, Авдіївському та Запорізькому напрямках. Продовжують наступи на Бахмутському напрямку. На інших напрямках – ведуть оборону. ЗСУ відбили наступи поблизу 11 населених пунктів.

Читайте також

Путін схиляється до підтримки опонентів Пригожина у Росії — ISW

"Озброєні та небезпечні": у РФ розшукують завербованих ПВК "Вагнера" ув‘язнених, що втекли з Луганщини

"Багато не бухай, баб не ґвалтуй". Пригожин відпустив перших в’язнів з "Вагнера" на волю

На початок