Справа Тлявова: суд відмовився розглядати скаргу, щодо відсутності електронного браслета для обвинуваченого

Справа Тлявова: суд відмовився розглядати скаргу, щодо відсутності електронного браслета для обвинуваченого

Ексклюзивно
Справа Тлявова: суд відмовився розглядати скаргу, щодо відсутності електронного браслета для обвинуваченого
УНІАН

Переяславський суд змінив запобіжний захід обвинуваченому у справі про вбивство 5-річного Кирила Тлявова Івану Приходьку. Через нестачу електронних браслетів в правоохоронних органах суд зміг призначити лише цілодобовий домашній арешт із зобов’язаннями. Через відсутність браслета контролю прокурори подали апеляцію, однак Київський апеляційний суд відмовився розглядати скаргу. Київська обласна прокуратура повідомила Суспільному причину за якої відхилили апеляцію.

"Ухвалою Київського апеляційного суду у відкритті провадження за апеляційною скаргою прокурора відмовлено у зв’язку з тим, що, на думку суду, ухвала про зміну запобіжного заходу не підлягає окремому оскарженню в апеляційному порядку", —йдеться у листі прокуратури. Там додали, що для "належного контролю" за виконанням рішення суду надіслали до поліції лист. Він також має унеможливити ситуацію, коли контролювати перебування колишнього поліцейського Івана Приходька вдома будуть його колишні підлеглі або товариші по службі, йдеться в повідомленні. "Рішення відповідає об’єктивним обставинам, що цих браслетів зараз ніде немає. Їх не вистачає, сьогодні не до браслетів державі. Він (Іван приходько - ред.) і так виконує вимоги закону. Йому, що є ці браслети, що немає", — сказав адвокат Віктор Чевгуз. Наступне засідання по справі заплановане 30-го січня.

Що відомо про справу Тлявова

31 травня 2019 року четверо людей, серед яких двоє поліцейських, відпочивали та вживали алкоголь на подвір’ї приватного сектору у Переяславі-Хмельницькому на Київщині. Під час відпочинку чоловіки домовилися постріляти по металевих банках із вогнепальної зброї. Пізніше виявилося, що куля влучила у хлопчика, що був у сусідньому дворі. 3 червня п’ятирічний Кирило Тлявов помер у лікарні.

23 грудня 2020 року обвинувальний акт щодо вбивства 5-річного Кирила Тлявова направили до суду. Справу розслідують за статтями "хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї" і "вбивство через необережність".

Переяславський міський районний суд 11 лютого 2021-го продовжив до квітня запобіжні заходи обвинуваченим у справі про вбивство 5-річного Кирила Тлявова.

22 липня того ж року на черговому засіданні по справі вбивства 5-річного Кирила Тлявова на допит викликали Андрія Медуницю — колишнього виконувача обов'язків керівника відділу поліції у місті Переяслав після його слів у фільмі Суспільного "Справа Тлявова: чи знайдуть вбивцю?". Сам Андрій Медуниця підтвердив, що виклик до суду отримав, але каже, що закон не порушував.

2 серпня у міському суді міста Переяслав відбулося чергове судове засідання у справі вбивства 5-річного Кирила Тлявова. Обвинуваченим продовжили запобіжні заходи. 21 лютого 2022-го суддя ухвалив рішення про проведення повторної балістичної експертизи.

На початок